Pokud jste stále nerozdýchali, jak skončil film Avengers: Endgame od studia Marvel, zpráva o výstavbě ráje pro fanoušky „marvelovek“ Vám možná zvedne náladu. V americkém státě Kalifornie buduje zábavní park Disneyland velkolepou atrakci  s pracovním názvem „Marvel Land“.

Park se nachází ve městě Anaheim, zhruba půl hodiny jízdy autem od Los Angeles. Společně s parky v Paříži, Tokiu, Šanghaji a Hong Kongu, patří k velmi navštěvovaným a nejen dětmi oblíbeným destinacím. I přesto, že ceny lístků pro rodinu na den se pohybují od pěti do deseti tisíců korun, jen do kalifornského parku zavítalo minulý rok přes 150 milionů návštěvníků. Marvel za posledních jedenáct let vyprodukoval dvaadvacet filmů a se statusem nejvýdělečnější filmové franšízy vydělal přes 21 miliard amerických dolarů, v přepočtu téměř 500 miliard korun.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Disney Updates (@disneyfana113) on

Konglomerát Disney, který vlastní mimo jiné i studio Marvel, se rozhodl situace využít a postavit „Marvel Land“. Ráj pro milovníky superhrdinských filmů nahradí atrakci „A Bug’s Land“ k animovanému filmu Život brouka z roku 1998, který je v současné době bořen. Kolem stavby je rozmístěno vysoké oplocení s nápisy „Stark Industries“, což představuje fiktivní firmu fiktivní postavy Tonyho Starka, neboli Iron Mana, kterého od roku 2008 ztvárňoval nenahraditelný Robert Downey Jr. Paříži se atrakce s Marvel tématikou dočká v roce 2020, Epcot park na Floridě v roce 2021 a Hong Kong v roce 2023. Atrakce za 319 milionů korun se ale nebude moci jmenovat „Marvel Land“, protože kvůli smlouvě mezi společnostmi název nesmí obsahovat slovo „Marvel“.

Údajně v parku bude ohromný obchod, místo na setkání s postavami, minipivovar a mnohem více. Bližší informace však stále zůstávají hluboko pod pokličkou. Zpráva ale přichází krátce po otevření „Galaxy’s Edge“, atrakce pro fanoušky série Star Wars, který zaznamenal obrovský úspěch. Podle mnohých se nelze divit, že společnost Disney na nic nečeká, protože nejnovější film „Avengers: Endgame“ se brzy postaví do čela nejvýdělečnějších filmů historie a superhrdinové nikdy neměli větší základnu fanoušků.

-reklama-