Americký akční dramatický seriál V plamenech měl premiéru v lednu 2020. Zatím vznikla první série, která má 10 epizod. Seriál vymyslel producent a scenárista Ryan Murphy, který se proslavil prací na televizních hitech American Horror Story, American Crime Story, Zlá krev, Plastická chirurgie s.r.o., Záchranáři L. A., Glee, Scream Queens nebo Pose, společně se svými dlouholetými spolupracovníky, producenty a scenáristy Bradem Falchukem a Timem Minearem. Premiéra je naplánována na 26.9. na stanici Prima Krimi.

Hasič Owen Strand před skoro dvaceti let jako jediný přežil zásah v padajících mrakodrapech Světového obchodního centra. Jako poslední z celého požárnického sboru na Manhattanu se proto musel vypořádat s úkolem znovu vybudovat nový tým. Když se podobná tragédie odehraje v Austinu, Owen se svým synem zamíří dolů na jih, aby tam uvedl do praxe vlastní zvláštní hasičskou filozofii. Jenže protřelý dobrodruh z velkoměsta, kterého na první pohled nic nerozhází, skrývá tak velké tajemství, že by ho mohlo stát život.

FOTO: FTV Prima

Je to už skoro 20 let, co Owen Strand (Rob Lowe, nominovaný na cenu Emmy za roli v seriálu Západní křídlo) jako jediný z celého hasičského sboru na Manhattanu přežil zásah v padajících mrakodrapech Světového obchodního centra, zasažených teroristickým útokem. Proto se musel úplně sám vypořádat s takřka nemožným úkolem: znovu vybudovat tým neohrožených hasičů. Když se podobná tragédie odehraje v texaské metropoli Austin, Owen, vyzbrojený vlastní zvláštní požárnickou filozofií, zamíří společně se synem T. K. (Ronen Rubenstein) dolů na jih, aby pomohl tamním kolegům začít od začátku. Owen je na první pohled protřelý dobrodruh z velkoměsta, který se nenechá ničím rozházet. Ale hluboko uvnitř skrývá před světem velké tajemství  –  tak velké, že by ho mohlo stát život.

Když Owen dorazí do Austinu, nejdříve se seznamuje s vynikající hlavní paramedičkou Michelle Blake (Liv Tyler), která má v oblibě suchý humor a nešetří ironickými hláškami. A také s policistou Carlosem Reyesem (Rafael Silva). Hned potom začíná dávat dohromady svůj nový tým z různorodých i různě zkušených a kvalifikovaných kandidátů. Nechybí mezi nimi milovnice adrenalinu a drsná požárnice, jež je zároveň věřící muslimkou, Marjan Marwani (Natacha Karam), transegenderový hasič Paul Strickland (Brian Michael Smith), který se odvážně rozhodl pro změnu pohlaví už během služby v Chicagu a má dar všímat si detailů podobně jako Sherlock Holmes, nebo nováček Mateo Chavez (Julian Works).

Nejtvrdším oříškem však může být Judd Ryder (Jim Parrack), který se podobně jako Owen stal jediným přeživším, když původní tým hasičů zahynul během výjezdu. Manžel operátorky tísňové linky Grace (Sierra McClain) je nevrlý a strohý kovboj každým coulem, který trpí posttraumatickým stresovým syndromem a možná už nikdy nebude takovým požárníkem jako dřív.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR