Značka Star Wars rozhodně nekončí posledním filmem o rodině Skywalkerů. Právě naopak. Všichni se už velmi těšíme na filmové zpracování zatím neznámé The High Republic. A naše nadšení zintenzivnělo potvrzením, že se režisérského křesla ujme Taika Waititi.

Taika Waititi, kterého teď celý svět miluje za svůj svérázný způsob filmování, jenž je protkaným specifickým humorem a poetikou světa, se už do Star Wars světa stihl trochu ponořit dříve. Ujal se finálové epizody oblíbeného seriálu The Mandalorian, kde si rovněž střihl roli droida IG-11. Nejvíc se však svojí prací proslavil u režijního stolečku třetího Thora: Ragnarok, který trilogii i samotného hrdinu znovu etabloval na právoplatné místo Avengers. Naposledy jsme mohli zhlédnout jeho filmovou pecku Jojo Rabbit, kde se rovněž ujal jedné z rolí a to samotného Adolfa Hitlera.

Embed from Getty Images

O možnostech, že se Waititi chopí i celovečerního snímku z předaleké galaxie, se šuškalo už dříve, všechny zvěsti však byly nekompromisně vyvraceny, aby nám po půl lidé od Lucasfilm oznámili,  že si z nás dělali dobrý den a že jsme ve skutečnosti měli pravdu!

Každopádně, filmu se ještě nějaký ten pátek nedočkáme. Waititi teď bude mít spoustu práce u čtvrtého Thora s podtitulem Love and Thunder (který se kvůli koronaviru posunul až na rok 2022). I přesto si můžeme být jisti, že se máme na co těšit, neboť se k tomuto režisérovi připojí i Krysty Wilson-Cairns, která se podílela na scénáři válečného filmu 1917.

O všech dalších novinkách vás budeme i nadále informovat.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZDROJ:screenrant
Kateřina Kotasová
studentka, milovnice seriálů a pomerančů