Rovnou dvě nové postavy posílí v nadcházejících týdnech dějovou linku Peškových. Karel Heřmánek si v Ulici zahraje těsně po Velikonocích, pár dnů po něm se seriálu poprvé objeví Miloslav Mejzlík. Oba budou zábleskem neznámé minulosti Amálie Peškové a vzpomínkou na „harasovskou“ partu kolem Amálčina zesnulého exmanžela.

V únoru zaskočila Amálii Peškovou (Dana Syslová) překvapivá zpráva, její bývalý manžel nevěrník Jaromír Seidl totiž náhle zemřel. Brzy po jeho smrti se navíc ukázalo, že na Amálku myslel ve své poslední vůli. Odkázal jí chatu v Harasově, kam společně dlouhá léta jezdili. Amálie i Vlastimil Pešek (Rudolf Hrušínský) si myslí, že by bylo nejlepší ji prodat. Jenže ještě před nabídnutím k prodeji Amálka touží Harasov navštívit. 

Miloslav Mejzlík jako Karel Chrpa a Rudolf Hrušínský jako Vlastimil Pešek v seriálu Ulice, FOTO: Distribuce TV Nova

Výlet se uskuteční a přinese hned několik nečekaných událostí. Kromě nevyzpytatelného počasí, které celou situaci zkomplikuje, rozhodně stojí za zmínku překvapení v podobě souseda Zdeňka Kratochvíla v podání Karla Heřmánka. 

„Jsem tu rád. Ulice dnes natáčí v podstatě v naší ulici, takže jsem dnes ráno dorazil do práce pěšky. Navíc moje herecké kolegyně tady jsou zároveň kolegyněmi v mém divadle. Ostatně v našem věku už se stejně známe téměř všichni,“ komentoval svou návštěvu v seriálu Ulice Karel Heřmánek. Nečekané setkání v Harasově Amálku utvrdí v nostalgickém přemítání. A co když to navíc nebude jediný člověk, který z minulosti do Amáliina a Peškova života zasáhne? Brzy na to ji totiž kontaktuje i další člen „harasovské“ trojky Karel Chrpa, kterého ztvární Miroslav Mejzlík. 

Nabídka hrát v seriálu Ulice mě velmi potěšila, protože se vracím do party mých kamarádů a kolegů. V této době jsou to pro mě vzácná setkání. V divadlech se bohužel nepotkáváme už delší dobu. Navíc kdysi dávno jsme si s mojí skvělou kamarádkou Haničkou Maciuchovou říkali, že by bylo fajn, kdybychom se spolu v seriálu Ulice objevili. To už se teď bohužel nepodaří, ale věřím, že tu štafetu nesu dál za ni…“ říká Miloslav Mejzlík o svém účinkování v seriálu Ulice. 

Jak to všechno ovlivní Amálčino rozhodování o tom, jak s dědictvím naloží? A co na události kolem chaty a Amáliiny minulosti řekne Pešek, který se už brzy vrátí z lázní?

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR