Před necelým měsícem oslavila tato hvězda francouzských filmů životní jubileum, a to 80. let. 2. listopadu však tato herečka, ale také zpěvačka Marie Laforêt, která si zahrála po boku Belmonda, Delona a dalších hereckých es, zemřela.

Marie Laforêt ( † 80 let)

FOTO: AFP / AFP / Profimedia

Narodila se 5. října 1939 ve Francii a během své kariéry působila jako herečka, ale začínala jako zpěvačka s jemným nezaměnitelným hlasem. I když nejprve na vysoké škole studovala filosofii, táhlo ji to spíše uměleckým směrem a tak studium nedokončila a začala se věnovat hudbě a zpěvu.

Marie Laforêt se poté přihlásila na konkurz pěvecko-umělecké soutěže (Zrození hvězdy soukromé radiové stanice) a s přehledem ji v Cannes vyhrála. Díky tomu se rozjela její vysněná kariéra zpěvačky. Sotva oslavila své dvacáté narozeniny, již měla na svém kontě několik úspěšných písní. Díky její vzrůstající popularitě jí byla nabídnuta první filmová role ve francouzském krimidramatu V plném slunci (1960), kde získala hned hlavní roli po boku Alaina Delona a Maurice Roneta.

Po tomto úspěšném snímku se rozjela naplno i její herecká kariéra a další obsazení na sebe nenechala dlouho čekat. Zmíníme například filmy Honba na muže (1964), Vojandy (1965), Policajt nebo rošťák (1979), Veselé Velikonoce (1984) a její poslední filmová role byla v roce 2008 ve snímku Les Bureaux de Dieu. Zahrála si také v několika seriálech, vzpomene například úspěšný seriál Chobotnice (1984) a o tři roky později v jeho pokračování Chobotnice 3 (1987).

Také nesmíme opomenout hity, kterými se zapsala do historie francouzského šansonu, jsou to například Má lásko, můj příteli či Viens viens. Sepsala i svou knižní autobiografii a její vydání se těšilo velké pozornosti veřejnosti.

Ač se narodila ve Francii, zemřela jako občanka Švýcarska, kam se v roce 1978 přestěhovala a získala občanství. Byla dvakrát vdaná.

-reklama-