Ačkoliv původní seriál Vikings skončil teprve nedávno, již nyní známe některé představitele postav, které se objeví ve spin-offu Vikings: Valhalla. Jedním z nich je dánsko-švédská jazzová zpěvačka a herečka Caroline Henderson.

Pokračování seriálu Vikings, Vikings: Valhalla, bude stejně jako jeho předchůdce vysíláno na Netflixu. Ačkoliv se toto pokračování bude odehrávat ve Skandinávii v 11. století, jednu z postav – jarla Haakona – bude hrát černošská zpěvačka a herečka Caroline Henderson.

Jarl Haakon Sigurdson vládl v Norsku cca v letech 975 – 995. Byl spojencem dánského krále Haralda Modrozuba, který díky svým diplomatickým schopnostem přispěl k tomu, aby válčící kmeny přistoupily k diskuzi místo vzájemných rozepří. Modrozub však hojně propagoval křesťanství a snažil se ho ve své zemi rozšiřovat, Haakon spíše lpěl na starých severských bozích. Když se Haakonovi Modrozub snažil vnutit křesťanství, samozřejmě se mu to nelíbilo a zrušil své spojenectví s Dánskem.

Na Twitteru Netflixu je postava jarla Haakona popsána jako „Dobrý válečník, tolerantní vůdce a vládce Kattegatu.“ Vzhledem ke zmíněném incidentu s Haraldem Modrozubem tedy minimálně ke křesťanství rozhodně tolerantní nebyl. K jeho toleranci také nepřispívalo, že údajně znásilňoval ženy, nezávisle na jejich původu.

Již na původní Vikings se snesla vlna kritiky za jejich historickou nepřesnost, v případě Vikings: Valhalla bude nepřesnost asi ještě výraznější a označení „historický dramatický seriál“ možná už nebude úplně na místě.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Tery Jobová
Někdy ke mně filmy promlouvají, někdy promlouvám já o nich.