Konečně je to tu, po dlouhé pauze vyšla nová epizoda The Walking Dead. Skupina je už sice pohromadě, ale viděli jsme jen Ricka, Glenna, Michonne, Noaha a Tyreese. Skupina cestovala 500 mil, z Atlanty do Richmondu (Virginie) na místo, odkud pochází Noah. Ale jak zjistili, všichni v komunitě byli mrtví, včetně Noahovy rodiny.
Máme tu pár věcí, kterých jste si mohli všimnout, pokud jste byli pozorní. Věci, které mohou mnoho naznačit…

1. Čas je stále obrovským faktorem

bd1

V epizodě se objevily dvoje hodiny, první velké, starodávné hodiny jsme viděli uprostřed cesty, když skupina procházela kolem. Když kolem nich procházeli, byl Tyreese jediný, kdo si jich všimnul. Stejně tak to bylo i s kostrou v lese. Je jisté, že tato gesta naznačovala jeho smrt- jeho čas vypršel…

Druhé hodiny byly na rádiu v pokoji Noahova bratra. Tyto hodiny ukazovaly čas 5:10, ručičky tedy byly na pětce a dvojce- což symbolizovalo 5. sérii, 2 část.

Když si už povídáme o času, uplynulo 17 dní od smrti Beth a od toho, co se skupina dostala do Richmondu.

2. Negan se nepochybně blíží!

bd2

Fanoušci komiksu jsou jako na jehlách a čekají, kdy skupina dorazí do Alexandrie a potká se s velkým záporákem Neganem. Scénáristi vědí, že na to čekáme a záměrně nám ukazují spousty narážek. Tato epizoda nám dala velké množství znamení, že se s Neganem seznámíme již brzy!

Nejprve skupina prošla přes ostnatý plot, který Noaha pořezal do čela. Poté jsme viděli Glenna zvednout a poté i použít baseballovou pálku a nakonec také mrtvolu Noahovy matky, kterou dle všeho udeřili do hlavy něčím válcovitého tvaru.

Baseballová pálka a ostnatý drát poukazují na Lucille – Neganovu zbraň, kterou je baseballová pálka obalená ostnatým drátem. Fakt, že ji zvedl zrovna Glenn, může napovídat tomu, co se stalo Glennovi v komiksu. Možná si s námi Greg Nicotero pouze zahrává, ale možná je to opravdová předzvěst.

Tohle všechno samozřejmě nemusí znamenat, že je Negan nejbližší hrozbou pro skupinu. Možná ho uvidíme až v 6. sérii, ale scénáristi definitivně dávají najevo, že je na cestě.

bd3

Pro ty, co komiks nečetli, je Negan komiksová postava, která je známá díky svému vybranému slovníku a brutálnímu chování. Negan je vůdcem skupiny “The Saviors” – nepřátelská skupina poskládaná z nejméně 50 mužů. Společně zabíjejí, znásilňují, okrádají ostatní přeživší.

Jak už bylo řečeno výše, vše může také nasvědčovat smrti Glenna – viz. komiksová scéna- issue 100. Je velká pravděpodobnost, že Robert Kirkman bude z Negana chtít udělat nejvíce nenáviděnou postavu celého TWD – to už se mu povedlo v komiksu- co to znamená? Možná zabijí Glenna, nebo Daryla?

3. Kdo jsou vlci?

bd4

Ukázalo se to na obrazovce jen na pár sekund. Když skupina vešla do oblasti, kde dříve žil Noah, šlo za nimi na zdi vidět nasprejovaný nápis „Vlci nejsou daleko“ Potom, co se skupina porozhlídla kolem, bylo jim jasné, že komunita byla napadená někým z venku. Byly tam stopy ohně, výbuchů a lidé byli zabití nejen chodci.

bd5

Takže otázkou je, kdo jsou vlci v okolí (vlci jako zvířata by dávali smysl, určitě se jejich populace rozšířila), nebo jsou tito vlci další skupinou jako Marauders, kteří přinesou další problémy? A toto nás přivádí k dalšímu bodu…

4. Hlavy a nohy chodců

bd6

Když skupina zaparkovala v lese, bylo tam i pár jiných aut, které skupina ale neprohledala. V Noahově komunitě ale Michonne našla hromadu nohou a rukou, které určitě neodstranili chodci, ale lidi. Objevení těchto částí těl donutilo skupinu opustit tuto oblast a odjet do Washingtonu. Poté co nastoupili do auta, Rick narazil do auta před nimi a z něj vypadaly trupy a hlavy chodců. A co dělá tyto bezruké a beznohé těla ještě zajímavějšími? Jejich čela, na kterých je vyryté písmeno W.

bd6

Znamená toto W – Wolves (vlci)? Mají tito vlci nějakou divnou armádu polovičních chodců, které používají jako zbraň? Proč by se obtěžovali jim něco vyrývat na čela? A má tato značka něco společného se značkami, které sledoval Morgan na stromech? Toto všechno asi nejsou moc dobré zprávy pro Ricka a jeho skupinu.
Toto W také můžeme přiřazovat skupině přeživších z komiksu Whisperers, se kterými jsme se dosud v seriálové podobě nesetkali. Je také možné, že Whisperers se pohybují s divokými psy/vlky.

5. Noahova komunita jako z komiksu

bd6

Této věci si určitě všimli ti, co četli komiks. Noahova komunita v Richmondu má název Shirewilt a je založená na důležité komunitě z komiksu- Wiltshire Estate.
V 2. sérii, když Shane s Andreou hledali Sophii, navštívili předměstí, které však bylo zamořené chodci. Tehdy nebylo potvrzené, že se jedná o Wiltshire z komiksu, ale později to tvůrci fanouškům potvrdili. Pro fanoušky to bylo jisté zklamání, ale teď o 3 série později scénáristi použili Wiltshire znovu a důmyslně ho přejmenovali na Shirewilt.

6. Vidiny mrtvých postav

bd6

Když měl Tyreese vidiny Lizzie, Miky, Boba, Guvernéra, Martina a Beth, všichni měli krvavé skvrny v místech jejich smrtelných zranění.
Beth, Lizzie a Guvernér měli krvavou skvrnu na hlavě, Mika měla krvavé břicho a Martin rozsekaný krk.

bd6

Když Tyreese požádal, aby vypnuli rádio, přijal tím svůj osud a smrtelná zranění všech zmizela.

7. Hlas z rádia

bd6

Hlas, který jste slyšeli při rozhlasovém vysílání v rádiu je ve skutečnosti hlas Andrew Lincolna (Ricka) ve spojení s jeho skutečným přízvukem. To, co jsme z rádia slyšeli, nebylo s největší pravděpodobností propuknutí zombie apokalypsy, ale jednalo se o zprávy o genocidě ve Rwandě.

Na článku spolupracovaly: Athelasil, Anelly a ACIN

Určitě budeme rády, když se k tomuto článku vyjádříte do komentářů :-)

Zdroj: www.moviepilot.com

[fbcomments]
-reklama-