Včerejší epizoda The Walking Dead byla zase jednou z epizod, ve které se nehrálo na zabíjení, ale na vývoje postav. Také se zde zase objevily náznaky, které povedou k finále.

V epizodě 13 s názvem Forget jsme mohli vidět, jak se některé z postav, jako třeba Rick, Michonne a Daryl snaží nechat minulost za sebou, zatímco jiní jako například Sasha se snaží přizpůsobit, ale moc jim to nejde. I přesto, že byla epizoda zaměřená spíše na postavy a ne na akci, byla v ní spousta zajímavých věcí. Takže čtěte dál a podívejte se na pět věci, kterých jste si v epizodě možná nevšimli.

1. Velké červené A

Na uvítacím večírku jsme se seznámili s novými postavami z Alexandrie, mezi které patřil i Jessiin syn Sam, který Rickovi udělal na ruku razítkem velké červené A. Jessie na to reagovala větou, že je Rick konečně jedním z nich.

bd1

Použití písmene A bylo velice zajímavé z důvodu minulosti seriálu. Toto A znamená Alexandria, o tom není pochyb, ale pokud si vzpomínáte, tak jsme se s takovýmto A setkali už dříve. Ať už přímo v názvu jedné z epizod, nebo na vagóně v Terminusu a potom také vedle kostela, před kterým unesli Boba. Dle všeho byla tato epizoda o tom, aby naše postavy zapomněly na minulost (proto také ten název Forget)- v tomto případě šlo o Ricka a červené písmeno A.

bd1

Další věc, na kterou by mohlo písmeno A poukazovat je také kniha Nathaniela Hawthorna- Šarlatové písmeno. V této knize je hlavní postava označená za cizoložnici a nucená nosit červené A na všech jejích šatech jako symbol hanby. Toto by mohlo poukazovat také na blížící se románek mezi Rickem a Jessie, ale uvidíme, zda bude dodržen komiks, nebo ne. Dle polibku na večírku bych řekla, že bude.

2. Zase nám byly připomenuty některé z postav

Připomínka koňů Ricka, Michonne a Maggie– zabití koně stejným
způsobem, jako těch ostatních, i přes to, že se Daryl a Aaron velice snažili.

Hershel– když Eric, Aaron a Daryl jedli zase špagety

Merle– Aaron dal Darylovi novou motorku

Tyreese– když Michonne zatloukala kladivem hřebíky, na které si pověsila katanu

Bob nám byl připomenut dost špatně formulovanou žádostí Olivie, když žádala Sashu,
aby jí přinesla nohu kance, aby z ní mohla udělat prosciutto

A nakonec také Morgan, kterého nám připomněl název ulice, po které šel Rick na konci dílu

bd3

Všechny tyto věci byly součástí názvu epizody- Forget (Zapomeňte). Všimli jste si nějakých dalších náznaků?

3. Vrátili se nám označení chodci písmenem W

V prvním díle po mid-season finále jsme viděli zajímavé chodce, kteří byli rozřezaní na torza a hlavy, na čele měli vždy vyryté písmeno W. Poté jsme ve stejné epizodě mohli vidět různé nápisy, které zmiňovaly vlky, což naznačovalo, že by se mohl jednat o stejnou skupinu, které by se měla ta naše bát. Ale co když to tak není?

Ve včerejší epizodě Rick, Carol a Daryl spolu mluvili v lese, když se objevil jeden chodec, do kterého Carol vystřílela zásobník a pak ho zabila. Měl na čele vyřezané písmeno, kterého si všiml Daryl a řekl, že je to písmeno W. Ale potom, co všichni tři odešli, kamera zabrala chodce z jiného úhlu a najednou se před námi zjevilo písmeno, které spíše vypadá jako M.

bd5

Je zajímavé, že hned po tom, co Daryl řekl, že se jedná o písmeno W, udělali opačný záběr, aby to písmeno vypadalo, jako M. Udělala to písmeno skupina Wolfes (Vlci), nebo někdo s počátečním písmenem M? Třeba Morgan? Myslím, že by to u něj nebylo až tak velké překvapení.

4. Můžeme věřit Petovi?

V minulé epizodě jsme měli možnost poznat manžela Jessie Petea, který seděl ve stínu na verandě. Už když s Rickem mluvil, byl dost tajemný a působil nebezpečně. Také ho přivítal větou Welcome to Alexandria, kterou většinou v našem seriálu používají záporáci. Vzpomínáte na Terminus? Jak se tam každý mohl přetrhnout, aby je přivítal?

bd6

Každopádně jsme ve včerejším díle měli možnost poznat Petea trochu blíž. Tentokrát nám byl Pete představen jako pravý opak toho, jak na nás působil na té verandě. Byl oblečený ve světlém oblečení, ihned Rickovi poděkoval za to, že dělá policistu a nabídl mu, že mu udělá lékařskou prohlídku. Jejich konverzace byla veselá do doby, kdy se Pete rozhodl, že jim dolije skleničky. Jessie se nabídla, že jim pro pití zajde a Pete ji v tu chvíli velice tvrdě odmítl. Jak všichni komiksoví čtenáři ví, i přesto, že je Pete městský doktor, není tím, kým se zdá, a myslím, že to brzy zjistí i diváci. Mimochodem, všimli jste si, že Rickovi to pití už nedonesl? Zmetek :D

5. Zase jsme viděli několik náznaků, které se týkaly vlků a prasat

Náznaků, že jsou někde poblíž Wolfs, tedy vlci jsme měli od druhé poloviny série plno. A včerejší epizoda nebyla výjimkou. Včera se totiž v díle objevil úplněk a pak také zmínka o divočákovi, kterou pronesla Olivia.

bd6

Je možné, že skupina Wolfs je taková trochu jiná verze skupiny Scavengers z komiksu, která je vedena mužem jménem Derek. Derek v komiksu skvěle použil větu: „prasátko, prasátko… pusť mě dovnitř“, když stál před branami Alexandrie. Tuto větu použila také další postava z komiksu a tou byl Negan. V admin týmu si myslíme, že je na Negana ještě brzo, ale také nás mohou tvůrci překvapit a Negana brzy uvidíme. Ale pokud se na konci série nesetkáme s Neganem, měli bychom se potkat s Derekem a jeho skupinou Scavengers (neboli Mrchožrouti).

Určitě budeme rádi, když vaše postřehy a nápady napíšete do komentářů :-)

[fbcomments]
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz