Nedokážete si představit život bez pořádného kusu masa, dobrého sýra, vaječné omelety? Oni ano. Jedná se pouze o trend dnešní doby, nebo je to nový směr a životní styl? Každý na to pohlíží jinak. Každopádně veganů, tedy lidí, kteří nejedí nejen maso, ale ani živočišné produkty, stále přibývá. Na některé vegany z řad celebrit se podíváme v našem článku.

Benedict Cumberbatch (44)

Britský herec Benedict Timothy Carlton Cumberbatch se narodil 19. července 1976 a proslul hlavně díky roli neobyčejného detektiva Sherlocka Holmese a následně jako Doctor Strange v „marvelovkách“. V roce 2018 získal titul nejkrásnějšího vegana Most Beautiful Vegan 2018. V jednom rozhovoru Cumberbatch uvedl, že měl vždy problém se zdravým stravováním a poté, co se mu úspěšně povedlo přestat kouřit, se rozhodl zaměřit právě na svůj jídelníček. Vyřadil veškeré živočišné produkty a to mu pomohlo se i dát těsně před natáčením Avengers: Infinity War do formy.

Embed from Getty Images

Miley Cyrus (28)

Americká herečka, zpěvačka a textařka Miley Ray Cyrus se narodila 23. listopadu 1992. Proslavila se jako Hannah Montana ve stejnojmenném seriálu na Disney Channel. Nyní je z ní kontroverzní zpěvačka, která se nebojí na pódiu nebo ve videoklipu provokovat. V letech 2018 až 2020 byl jejím manželem australský herec Liam Hemsworth (31), který se stal také veganem. Oba bývalí manželé se stali vegany v roce 2015. Miley se tak stala údajně poté, co jejího psa napadli a zabili kojoti.

Embed from Getty Images

Peter Dinklage (51)

Americký herec Peter Hayden Dinklage se narodil 11. června 1969. Dinklage se narodil s vrozenou vadou (achondroplazií), díky čemuž má malý vzrůst a to 135 cm. Hvězda seriálu Game of Thrones stanice HBO a představitel Tyriona Lannistera začínal jako vegetarián a tím byl více než 15 let. Následně přešel na veganství. Svůj hlas propůjčil několika kampaním PETA, včetně videa „Face Your Food“, které odhaluje pravdu v odvětví masa, vajec a mléka. V roce 2005 se oženil s divadelní režisérkou a mají spolu dvě děti, narozené 2011 a 2017. Své soukromí si velmi střeží.

Embed from Getty Images

Zac Efron (33)

Americký herec, zpěvák a tanečník Zac Efron se narodil 18. října 1987. Jako herec začínal ve třinácti, kdy se proslavil díky Disney Channel a Muzikálu ze střední, stanice The WB a seriálu Kalifornské léto a v roce 2007 muzikálu Hairspray. Poté, co herec přešel na veganství, v jednom rozhovoru uvedl, že od té doby se mu lépe spí, pracuje, koncentruje a přináší mu to jen samé benefity. Dokonce svoji vypracovanou postavu považuje za výsledek veganství, které vyznává od roku 2018.

Embed from Getty Images

Ariana Grande (27)

Zpěvačka a herečka, která má na svém instagramovém účtu přes 223 milionů sledujících, změnila svůj styl stravování již v roce 2013.

Embed from Getty Images

Bill Clinton (74)

Bývalý prezident USA se před lety po opakovaných zdravotních obtížích rozhodl stravovat také jako vegan.

Embed from Getty Images

Natalie Portman (39)

I tato krásná americká herečka původem z Izraele se stala již v roce 2009 vegankou. Během těhotenství v roce 2011 přešla na vegetariánství a po porodu se opět vrátila k veganství.

Embed from Getty Images

Mike Tyson (54)

Do tohoto boxera by to jistě málokdo řekl, ale i on je veganem a to již od roku 2010. Od té doby se mu podařilo zhubnout 50 kg z výchozích více než 150 kg. Pro změnu se rozhodl i kvůli zdravotním obtížím a také kvůli své malé dceři.

Embed from Getty Images

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Profilový obrázek
REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA