Nedokážete si představit život bez pořádného kusu masa, dobrého sýra, vaječné omelety? Oni ano. Jedná se pouze o trend dnešní doby, nebo je to nový směr a životní styl? Každý na to pohlíží jinak. Každopádně veganů, tedy lidí, kteří nejedí nejen maso, ale ani živočišné produkty jako jsou mléčné výrobky či vejce, stále přibývá. Na některé vegany z řad celebrit se podíváme v našem článku.

Benedict Cumberbatch

Britský herec Benedict Timothy Carlton Cumberbatch proslul hlavně díky roli neobyčejného detektiva Sherlocka Holmese a následně jako Doctor Strange v „marvelovkách“. V roce 2018 získal titul nejkrásnějšího vegana Most Beautiful Vegan 2018. V jednom rozhovoru Cumberbatch uvedl, že měl vždy problém se zdravým stravováním a poté, co se mu úspěšně povedlo přestat kouřit, se rozhodl zaměřit právě na svůj jídelníček. Vyřadil veškeré živočišné produkty a to mu pomohlo se i dostat těsně před natáčením Avengers: Infinity War do formy.

Embed from Getty Images

Miley Cyrus

Americká herečka, zpěvačka a textařka Miley Ray Cyrus se proslavila jako Hannah Montana ve stejnojmenném seriálu na Disney Channel. Nyní je z ní kontroverzní zpěvačka, která se nebojí na pódiu nebo ve videoklipu provokovat. V letech 2018 až 2020 byl jejím manželem australský herec Liam Hemsworth, který se stal před časem také veganem. Oba bývalí manželé se stali vegany v roce 2015. Miley se tak stala údajně poté, co jejího psa napadli a zabili kojoti.

Embed from Getty Images

Peter Dinklage

Americký herec Peter Hayden Dinklage se narodil s vrozenou vadou (achondroplazií), díky čemuž má malý vzrůst a to 135 cm. Hvězda seriálu Game of Thrones stanice HBO a představitel Tyriona Lannistera začínal jako vegetarián a tím byl více než 15 let. Následně přešel na veganství. Svůj hlas propůjčil několika kampaním PETA, včetně videa „Face Your Food“, které odhaluje pravdu v odvětví masa, vajec a mléka. V roce 2005 se oženil s divadelní režisérkou a mají spolu dvě děti, narozené 2011 a 2017. Své soukromí si velmi střeží.

Embed from Getty Images

Zac Efron

Americký herec, zpěvák a tanečník Zac Efron  začínal jako herec ve třinácti, kdy se proslavil díky Disney Channel a Muzikálu ze střední, stanice The WB a seriálu Kalifornské léto a v roce 2007 muzikálu Hairspray. Poté, co herec přešel na veganství, v jednom rozhovoru uvedl, že od té doby se mu lépe spí, pracuje, koncentruje a přináší mu to jen samé benefity. Dokonce svoji vypracovanou postavu považuje za výsledek veganství, které vyznává od roku 2018.

Embed from Getty Images

Ariana Grande

Oblíbená americká zpěvačka, skladatelka a také herečka, která má na svém instagramovém účtu přes 266 milionů sledujících, změnila svůj styl stravování již v roce 2013.

Embed from Getty Images

Bill Clinton

Bývalý prezident USA Bill Clinton se před lety po opakovaných zdravotních obtížích také rozhodl pro rostlinnou stravu a stal se veganem.

Embed from Getty Images

Natalie Portman

I tato krásná americká herečka původem z Izraele se stala již v roce 2009 vegankou. Během těhotenství v roce 2011 přešla na vegetariánství a po porodu se opět vrátila k veganství.

Embed from Getty Images

Mike Tyson

Do tohoto boxera by to jistě málokdo řekl, ale i on je veganem a to dokonce již od roku 2010. Od té doby se mu podařilo zhubnout 50 kg z výchozích více než 150 kg. Pro změnu se rozhodl i kvůli zdravotním obtížím a také kvůli své malé dceři.

Embed from Getty Images

Zdroje informací: wikipedia.org, imdb.com

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA