Nedokážete si představit život bez pořádného kusu masa, dobrého sýra, nebo vaječné omelety? Oni ano. Jedná se pouze o trend dnešní doby, nebo je to směr a životní styl? Každý na to pohlíží jinak. Každopádně veganů, tedy lidí, kteří nejedí nejen maso, ale ani živočišné produkty, stále přibývá. Na některé vegany mezi slavnými se podíváme v našem článku.

Benedict Cumberbatch (42 let)

Embed from Getty Images

Herec proslul hlavně díky roli neobyčejného detektiva Sherlocka Holmese a následně jako Doctor Strange v „marvelovkách“. V loňském roce získal titul nejkrásnějšího vegana – Most Beautiful Vegan 2018.

Miley Cyrus (26 let) a Liam Hemsworth (29 let)

FOTO: Profimedia, Splash

Tento manželský pár jede na stejné vlně, oba jsou totiž od roku 2015 vegani. Miley se tak stala údajně po té, co jejího psa napadli a zabili kojoti.

Peter Dinklage (49 let)

FOTO: Profimedia, INSTAR Images

Hvězda seriálu stanice HBO – Game of Thrones. Představitel Tyriona Lannistera začínal vegetariánstvím a tím byl více než 15 let. Následně přešel na veganství.

Zac Efron (31 let)

Embed from Getty Images

Poté, co herec přešel na veganství, v jednom rozhovoru uvedl, že od té doby se mu lépe spí, pracuje, koncentruje atd. Aktuálně je s tímto hercem v kinech nový thriller Zlo s lidskou tváří.

Ariana Grande (25 let)

Embed from Getty Images

Zpěvačka a herečka, která má na svém instagramovém účtu přes 156 milionů sledujících, změnila svůj styl stravování již v roce 2013.

Bill Clinton (72 let)

FOTO: Profimedia, TEMP MediaPunch

Bývalý prezident USA se před lety po opakovaných zdravotních obtížích rozhodl stravovat jako vegan.

Natalie Portman (37 let)

Embed from Getty Images

I tato krásná americká herečka původem z Izraele se stala již v roce 2009 vegankou. Během těhotenství v roce 2011 přešla na vegetariánství a po porodu se opět vrátila k veganství.

Mike Tyson (52 let)

FOTO: Profimedia, Rex Features

Do tohoto boxera by to jistě málokdo řekl, ale i on je veganem a to od roku 2010. Od té doby se mu podařilo již zhubnout 50 kg z výchozích více než 150 kg. Pro změnu se rozhodl i kvůli zdravotním obtížím a také kvůli své malé dceři.

-reklama-