Duben na televizní stanici AMC bude mimořádně nabitý kvalitními filmy a krom jiných lahůdek bude znamenat i celý týden se Spider-Manem. Od pondělí 5. dubna budou moci diváci na AMC zhlédnout všechna filmová dobrodružství pavoučího muže.

Příběh o podivínském středoškolákovi Peteru Parkerovi, kterého na školní exkurzi v laboratoři pokouše uprchlý radioaktivní pavouk, je neochvějnou klasikou mezi filmy na motivy marvelovských komiksů. Podívejte se na menší či větší kuriozitky, které okolo postavy pavoučího muže vznikly.

Michael Jackson a Spider-Man

Spider-Man byl především v USA velmi populární už v sedmdesátých letech a od té doby jeho hvězda stoupá strmě vzhůru. Věděli jste však, že v devadesátých letech chtěl práva k postavě Spidermana koupit Michael Jackson? Prý se toužil stát filmovým Spider-Manem.

Režisér režíroval sám sebe

V prvním díle se mihnul i samotný režisér filmu Sam Raimi! Představoval druhého studenta, který Petera Parkera (Tobey Maguire) uhodil batohem, když ze země sbíral učebnice.

Kirsten Dunst krade?

Kirsten Dunst krátce po přečtení scénáře třetího dílu vyzradila zápletku filmu médiím. Byla prý také jednou z podezřelých z krádeže obleku pavoučího muže, který se objevil v internetové aukci. Možná se tak filmařům chtěla pomstít za to, že ve filmu musela nosit vycpanou podprsenku, aby její postava splňovala atributy sexuálního symbolu.

Druhý Spider-Man vycpávky nepotřeboval

V prvních třech dílech hraje Petera Parkera herec Tobey Maguire, který pod kostýmem skrýval umělé svalstvo. Druhý Spider-Man v podání Andrewa Garfielda se však pyšní vlastními svaly a kostým mu byl ušit přímo na tělo. Mimochodem, když si Andrew kostým pavoučího muže poprvé vyzkoušel, prý mu dojetím ukápla slza.

Výdělečný Spider-Man

Nejvýdělečnějším ze série poslední film Spider-Man: Daleko od domova z roku 2019, který vydělal neuvěřitelných 1,132 miliard dolarů. Druhý je Spider-Man 3 (2007), který po celém světě vydělal 890 miliónů amerických dolarů. V pořadí šestý celovečerní film Spider-Man: Homecoming je na třetím místě s výdělkem 880 miliónů dolarů. Teprve na čtvrtém místě (821 milionů dolarů) najdete úplně první film Spider-Man (2002), na pátém (783 milionů dolarů) Spider-Man 2 (2004), šestou příčku (757 000 milionů dolarů) obsadil The Amazing Spider-Man (2012). Nejméně ze série vydělával The Amazing Spider-Man 2 (2014) – vynesl „jen“ 709 milionů dolarů.

V pondělí 5. dubna ve 20:10 bude na stanici AMC odvysílán první díl Spider-Mana. Následující den v úterý 6. dubna ve 20:00 startuje Spider-Man 2, ve středu 7. dubna v 19:50 potěší diváky Spider-Man 3, čtvrtek 8. dubna v 19:55 bude ve znamení Amazing Spider-Mana, v páteční podvečer 9. dubna od 19:50 diváky nenechá vydechnout Amazing Spider-Man 2 a minisérii uzavře v sobotu 10. dubna v 19:50 Spider-Man Homecoming.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR