První Venom (2018), jehož režie se chopil Ruben Fleischer, se stal oprávněně trhákem roku, a to nejenom skrz charismatického Toma Hardyho. Příběh o mimozemském symbiontu, který ovládl mysl tak trochu ztroskotance reportéra Eddieho, zkrátka diváky bavil, a ačkoliv se nejedná o oficiální Marvelovku, v očekávaném pokračování by si Sony rádo zapůjčilo Spider-Mana. 

Jeden z úhlavních nepřátel Petera Parkera – tak by se dal v základě definovat symbiont, který disponuje podobnými schopnostmi jako pavoučí muž. Již jsme ho na filmových plátnech viděli, a to ve třetím díle z filmové trilogie Spider-Man (2007), který zrežíroval Sam Raimi. Bohužel vše nešlo podle plánu a záporák sem byl natlačen silou producenta snímku, Aviho Arada. Ten se nechal slyšet, že chtěl přinést na stříbrná plátna několik komiksových padouchů, aby byl snímek pestřejší a aby dotyční předvedli své zlo naplno. Kromě něj jsme tedy zhlédli v akci i Sandmana (Thomas Haden Church) a ze začátku na chvíli i Harryho Osbornea (James Franco). Eddieho Brocka si zahrál Topher Grace.

Od premiéry filmu uběhlo dlouhých 11 let, během kterých se začal plánovat samostatný celovečerní film, ve kterém by byl tento záporák blíže představen, a světe div se – ono to vyšlo. Tophera Grace minulý rok vystřídal Tom Hardy a ze stamilionového rozpočtu se celosvětové tržby vyšplhaly na 860 milionů dolarů. Film se tak stal pro mnohé překvapením a pár měsíců po premiéře jsme od Studia Sony obdrželi informaci, že stoprocentně vznikne druhý díl. Tentokráte se však režie ujme Andy Serkis, který mimochodem ve filmovém světě Marvelu ztvárňuje záporáka Klawa. A co teda ten Spider-Man?

Věc se má tak, že nová dohoda po nedávných rozepřích mezi Disney a Sony říká, že se postava Petera Parkera (Spider-Mana) může objevit ve filmovém světě Marvelu (prozatím) jen v rámci třetí sólovky, ovšem stejně tak může pavoučí muž hostovat v některém z připravovaných celovečerních filmů od Sony (které vlastní práva na postavu samotnou), jako je právě Venom 2 či samostatný film s Morbiem za účelem rozšíření pavoučího ,,Spider-Verse“ Universa. Je dobré také zmínit, že pod Sony patří i Oscarový animovaný projekt Spider-Man: Paralelní světy z roku 2018. Jak je vidět, v dnešní době moderní kinematografie je možné snad úplně vše.

Populární zahraniční web Geeks WorldWide přišel se zprávou, že by se aktuální představitel Spider-Mana, Tom Holland, mohl objevit v pokračování Venoma, neboť je jeho jméno uvedeno v seznamu obsazených herců. Jelikož se jedná o web zahraniční, je zde vysoká pravděpodobnost, že jednotlivé weby získaly tajné informace přímo od lidí ze zákulisí filmových studií, případně pár vyvolených, kteří se podílí na chodu produkce. Mimo to Kevin Feige po uzavření nové dohody mezi Disney a Sony prohlásil následující:

,,Spider-Man je populární a mocná ikona, jehož příběh se napříč komiksovými sešity dotýká všech lidí v jakémkoli věku po celém světě. Je také jedním ze superhrdinů, který svým unikátním příběhem dokáže spojit Vesmíry na filmovém plátně, a jestli si Sony stojí za svým samostatným spidey-verse, nikdo neví, co filmová budoucnost přinese.“

Myslíte, že se ve druhém Venomovi skutečně dočkáme alespoň pár scén s Tomem Hollandem? Film dorazí do českých kin 1.10. 2020.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz