Bývalého herce Stanislava Aubrechta (54) znají diváci jako mladého kudrnatého Jardu Pávka z komedie Vesničko má středisková (1986), který se nešťastně zamiloval a chtěl spáchat sebevraždu. Nezapomenutelný film režiséra Jiřího Menzela v uplynulých dnech připomněla televize Nova. S přibývajícími roky sice Aubrecht přišel o svou bujnou kštici a Jardu byste v něm jen stěží poznali, před kamerou jej můžeme ale občas vidět i nadále. Herectví už ale není jeho hlavní obživou. Jak se po 36 letech od premiéry změnil a čemu se dnes věnuje?

Herec a divadelní producent Stanislav Aubrecht se narodil 19. září 1966 v Praze, kde i vystudoval Státní konzervatoř. Mezi jeho nejznámější role patří právě již zmíněný Jarda Pávek, kterého si zahrál jako devatenáctiletý mladík. Vidět jsme jej ale mohli i v dalších divácky známých filmech jako jsou Jak básníkům chutná život (1987) a Tankový prapor (1991), nebo v seriálech Dlouhá bílá stopa (1982), Ulice (2005), Gympl s (r)učením omezeným (2012) a naposledy si střihl malou roli v seriálu z nemocničního prostředí Modrý kód (2019).

Působil i na divadelních prknech (například v Hudebním divadle v Karlíně, Divadle na Vinohradech, v oblastních divadlech v Plzni, Kolíně a Příbrami) a v 90. letech dokonce pracoval jako výkonný producent známých muzikálů Evita a Jesus Christ Superstar. Herectví se sice již naplno nevěnuje, ale občas rád nějakou nabídku na natáčení vedlejší role přijme. A co dnes vlastně dělá? Otevřel si v centru Prahy restauraci, kde se zaměřují na českou kuchyni a točí vyhlášené české pivo.

Braňo Polák a Stanislav Aubrecht na společné fotografii z natáčení Modrého kódu:

Zdroje informací: fdb.cz a csfd.cz

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA