Každý filmový fanoušek musí znát Vetřelce. Ridley Scott nám jej na plátna kin přivedl již v roce 1979 a sklidil nevídaný úspěch. Dokonce až takový, že vznikla další tři pokračování a jeden prequel v podobě Scottova filmu Prometheus. Aktuálně bychom se do vetřelčího universa měli opět vrátit s filmem Vetřelec: Covenant.

PROMETHEŮV LEVOBOČEK

A opět u toho bude Ridley Scott. Tento veleznámý režisér do vetřelčích vod vstupuje už potřetí a slibuje napravení reputace po velmi vlažně přijatém Prometheovi, který nedokázal naplnit velká očekávání fanoušků. Pátrání po prastarých stvořitelích nebylo natolik lákavé, aby do kin dostalo více lidí. Snad jen závěr nás navnadil na to, že pokud přijde pokračování, mohlo by to být skutečně zajímavé.

Světe div se, pokračování doopravdy dostaneme. A to již velmi brzy. Vetřelec: Covenant k nám doputuje 19. května 2017 a hlásá, že dovypráví příběh, který nastartoval právě Prometheus a navíc bude do hry zapojeno více odkazů na známé xenomorfy. Odtud také název Vetřelec: Covenant. Přesto je nutné, abychom i my fanoušci byli doopravdy obezřetní. Nejednou nás totiž Scott zatahal za pytlík.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz