Je to tu! Po desetiměsíční pauze se opět vrací drsní Vikingové, aby s novými 10 díly zakončili pátou sérii, která je plná akce a skvělé zápletky. Jedenáctá epizoda zakončila události první poloviny série a nastavila začátek nové éře dění, které nás v následujících epizodách čeká. Pojďme si shrnout, co nám epizoda The Revelation přinesla.

Kattegat

Epizoda začíná příjezdem Ivara a Haralda do Kattegatu poté, co s pomocí Rolla porazili síly Lagerthy a Björna. Ivar se stává králem Kattegatu a všichni večer slaví. Přesto, že Ivar zvítězil, je stále nespokojený, jelikož jeho hlavní cíl, Lagertha, je stále naživu. Hned proto nechá Haralda vyslat zvědy, aby ji našli a přivedli zpět. Z jeho přístupu k člověku, který prováděl údržbu jeho postroje na nohou, si lze představit, že bude vládnout tvrdou rukou. Harald je zničený kvůli smrti Halfdana jeho vlastní rukou a říká, že mu na světě nezbylo nic, což se mu Ivar snaží vyvrátit.

Přijíždí také Rollo, který se ve Francii stal velmi úspěšným, ale jeho zdraví a postavení mu nedovoluje účastnit se bitev, které tak miloval. Za jeho pomoc vyžaduje po Ivarovi obrovské roční splátky, které Ivara opravdu netěší. Nakonec je nucen přikývnout, aby z Rolla dostal informaci o místě, kde se nachází Lagertha. Kdo ví, jestli ale Ivar bude tyto splátky dodržovat.

www.ign.com

Lagertha, Björn a Ubbe

Po porážce v bitvě se skupinka tvořící Lagerthu, Björna, Ubbeho, Heahmunda, Torvi a několik mužů schovává na stejném místě, kde se před lety rodina Lothbroků schovávala před Jarlem Borgem. Po chvíli rozmýšlení, kam dál, Heahmund, pod domněnkou, že stále vládne král Aethelwulf nabídne, že mohou uprchnout do Anglie, kde o ně bude postaráno, pokud pomohou v boji proti nájezdům Vikingů.

Mezitím vidíme Marghret, kterou spoutali a nechali u dobytka, jakožto šílenou a nestabilní osobu, která se pokoušela o vraždu. Marghret nenávidí Torvi, říká, že ji ukradla Ubbeho, to Torvi a Ubbeho znepokojuje a usoudí, že ji s sebou do Anglie vzít nemohou.

Dále přijíždí Rollo, který se vykradl z Kattegatu a všem navrhuje, že se s ním mohou vrátit do Francie a žít dlouhý a úspěšný život. Později se dovídáme, že tak činí, protože je Björnův otec a stále miluje Lagerthu. Podle slov Björna není jisté, že je Rollův syn a zřejmě se to nikdy nedovíme. Björn, nenávidící Rolla nabídku ihned zavrhne a pokus o zabití Rolla si po chvíli rozmyslí. Se slovy, že se již nikdy neuvidí, Rollo odjíždí zpět do Kattegatu a skupinka se odebírá do Anglie.

O něco později na místo přijíždí Ivar, ale jediné, co nalezne, je prázdně tábořiště a spoutaná Marghret.

www.ign.com

Floki

Na krátkou chvíli jsme se zastavili v osadě vytvořené Flokim, kde proběhlo hlasování, jestli by měl Floki být obětován bohům aby tak zastavili neštěstí, které je již od příjezdu provází. Po dohadování a vzájemném přesvědčování bylo velice těsně rozhodnuto o nechání Flokiho naživu. Co se bude na ostrově dít dál?

Anglie

Alfred se účastní svého prvního královského sněmu s církví a ihned navrhne kázání a bohoslužby v angličtině, pro zvýšení vzdělanosti v celé zemi. Tím ovšem znepokojí církevní představitele a ti jeho nápad zavrhují s tím, že o takové věci nemá právo rozhodovat. Alfred přesto dále naléhá na svůj návrh. Dále vidíme nové a funkční způsoby odvracení vikingských nájezdů a na konci epizody příjezd Lagerthy a spol.

www.ign.com

Jedenáctá epizoda páté série přinesla dost zajímavých událostí a já osobně se nemohu dočkat pokračování. A co vy? Jaký máte názor na epizodu a co si myslíte, že se bude dít dál?

Vikingové vychází každou středu (u nás čtvrtek), tak nezapomeňte sledovat, co se bude dít dál. Při čekání na další epizodu se zatím podívejte na promo k další epizodě:

-reklama-