V lednu 2018 vyvrcholila dramatickým desátým dílem první polovina páté série seriálu Vikings a fanoušci si na její pokračování ještě nějaký čas počkají. Tvůrci seriálu zůstávají o pokračování série tajemní, fanouškům se však zřejmě podařil odhalit zajímavý spoiler.

Kdy můžeme očekávat návrat na obrazovky?

Datum vydání 11. dílu série ještě nebylo oficiálně odhaleno, nicméně vzhledem k plánování a datu vydání druhé poloviny minulé série se očekává, že bychom se mohli pokračování dočkat letos v srpnu.

Co pokračování série přinese?

„V důsledku toho, že Ivar porazil své bratry a dobyl Kattegat, skončí někteří z hrdinů ve Wessexu, hledajíce před ním úkryt,“ řekl scénárista Michael Hirst, „celá série je hlavně o Ivarově vzestupu.“

Zdroj: express.co.uk

V traileru, který najdete dole pod článkem můžeme vidět Ivara, sedícího na trůnu s korunou na hlavě. „Lidé Kattegatu, přinášíme vám velikou obět!“ křičí, „Tohle je Lagertha!“ Lagertha samotná se objeví na začátku traileru, krátce před Ivarovým oznámením o jejím obětování.

Zatímco někteří fanoušci doufají, že jejich oblíbená hrdinka přežije, jiní poukazují na odkaz ze čtvrté série, který jejich naděje příliš nepodporuje. Když se v šestnáctém díle čtvrté série Lagertha ptá Proroka na svůj osud, dozví se, že bude zabita jedním z Ragnarových synů. Dávalo by smysl, kdyby oním vrahem byl právě Ivar. Pomstil by se tak Lagerthě za vraždu své matky Aslaug.

Zdroj: express.co.uk

Hirst se také vyjádřil k návratu Ragnarova bratra Rolla a vyzval fanoušky: „Musíte přijít na to, proč se Rollo vrátil. Přišel z jistého důvodu, jehož kořeny vedou až k první sérii seriálu. V jeho životě zůstaly nevyřešené záležitosti spojené s jeho bratrem a Lagerthou, s nimiž se chce nyní vypořádat.“

O tom, co nám tedy konec páté série přinese můžeme zatím pouze spekulovat a na odpověď si ještě několik měsíců počkáme.

Teaser trailer k pokračování páté série:

Filaz

 

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz