Čtvrtá série Vikingů skončila a zanechala nám spoustu nezodpovězených otázek. Jednou z hlavních věcí, na kterou se fanoušci od finálového dílu ptají, je to, kdo je sakra ten biskup, co se tam objevil na konci? Postava biskupa Heahmunda má základy v historii, stejně jako většina hlavních postav seriálu a v tomto článku vám vysvětlím kdo že to je a jakou roli bude mít v páté sérii.

„Jedná se o předchůdce Templářu, tito lidé byli zcela oddání svému náboženství a přesto si nasadili zbroj a šli bojovat. Nenechte se zmást jejich svatostí, byli to šílenci! Vše v co věřili, bylo křesťanství, ale v boji to byli ti nejlepší válečníci.“Michel Hirst, tvůrce seriálu Vikingové

V páté sérii bude biskup Heahmund jednou z hlavních postav, která bude velet armádě angličanů a bude tvrdě bojovat proti Vikingům, kteří se usídlili na jejich území, v čele s Ivarem. Zatím se tedy zdá, že minimálně první polovina série bude jedna velká bitva Ivar vs. Heahmund.

HISTORIE
Stejně jako většina postav v seriálu, má i biskup své základy v historii, sám tvůrce seriálu Hirst prohlásil, že ho tato postava napadla při čtení historických knih. Podle toho co víme, byl biskup jedním z předchůdců Templářů, kteří se mimo šíření víry také stávali velmi dobrými válečníky a vedli mnoho armád. V páté sérii by nám měl pomalu dospívat Alfred, syn Athelstana a Judith, jehož adoptoval Aethelwulf a je tak následníkem trůnu, kterému předurčili skvělý osud v samotném Římě. Heahmund spolu s Alfredem (později známým jako Alfred Veliký) budou bojovat proti Vikingům a na čas se jim je povede opět vyhnat z Anglie. Zemřít by Heahmund měl jako pravý válečník – během bitvy, přesněji řečeno při bitvě o Marton ale až za doby vlády Alfreda Velikého. Zatím není jasné, jak to tvůrci s malým Alfredem provedou, zda bude nějaký časový skok ala „o 10 let později“, nebo zda se v této sérii ještě vůbec neprojeví, bude stále dítětem a hlavní boj zůstane na biskupovi. Taky je možné, že se tvůrci na historii zcela vyprdnou a udělají si to po svém :)

“ Je to pravý rodák z Wessexu, který bude více než vhodným soupeřem pro Ivara. Celý jeho život je plný závazků k víře a své zemi, bude to divoká karta angličanů a postava svými činy bude trochu připomínat Richarda III. Je to vášnivý muž, který miluje ženy a hřeší, za což se následně tvrdě trestá.“ Michel Hirst, tvůrce seriálu Vikingové

Biskup Heahmund & Aethelwulf a…že by mladý Alfred?

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz