V nové epizodě Vikingů jsme opět zavítali do Anglie, kde Heahmund čelí následkům vraždy, víří se vztahy v malé skupince uprchlíků z Kattegatu a objeví se nečekaná postava. Dále do Kattegatu, kde se bratří pustí do křížku, vrátíme se do Yorku osídleného Vikingy a na malou chvíli také za Flokim, který se snaží napravit to, co je zřejmě už nenapravitelné. Vrhněme se na shrnutí epizody „A New God“.

Kattegat

Epizoda začíná ve Velké síni, kde dává Ivar sbohem Haraldovi, který vyráží plenit Anglii. Ivar je jeho odchodem potěšen, protože to znamená, že má o rivala méně. To se nedá říct o Hvitsverkovi, který Ivara viní ze smrti Marghret a přede všemi řekne, že je neplodný. Ivar se pousměje a s Freydis oznámí, že čekají dítě, což Haralda i Hvitsverka vyvede z míry.

 O něco později si k sobě Ivar volá Hvitsverka a mluví o tom, jak si díky Freydis uvědomil, že je bůh. Chce proto uspořádat velkou oslavu a na ní učinit velkou oběť ostatním bohům. Proto chce Hvitsverka přesvědčit, aby se nechal obětovat on sám. Na konci epizody je opravdu lidská oběť přivedena, ale jestli se opravdu jedná o Hvitsverka se dozvíme až příště. Mezitím nechává Freydis zabít muže, se kterým skutečně čeká dítě a zametá tím stopy.

www.history.ca

Anglie

Zpráva o Cuthredově smrti se k Alfredovi dostane rychle. Neváhá, a ihned se vydává Heahmunda zatknout.  Heahmund při jejich rozhovoru Alfredovi oznámí, že se ho církev snaží zabít. Chvíli potom je uvrhnut do vězení. Tam příliš času nestráví a zanedlouho je propuštěn. Alfred, který si je vědom své momentální zranitelnosti na radě oznámí navrácení pozice Heahmundovi, svůj sňatek s Elsewith a také Ubbeho a Torvino rozhodnutí nechat se pokřtít a konvertovat na Křesťanství. Heahmund je rozhodnut, že zjistí, kdo se Alfreda snaží zabít. Později zjišťujeme, že se proti králi spiknul i jeho vlastní bratr.

www.tv.avclub.com

 

Björn se s Ubbem kvůli křtu pohádá a cítí se zrazen. O něco později za ním přijde muž jménem Magnus, který tvrdí, že je syn Ragnara a Kwentrith, který byl vychován v Anglii, ale poté vyloučen z královského dvora, aby neohrozil Alfredovu pozici. Björn vypadá, že Magnusovi věří a přivítá ho k němu. Jestli ho Björn opravdu přijme mezi své, nebo s ním má jiné plány, teprve uvidíme.

www.tv.avclub.com

York

Na chvíli se ocitáme i Yorku, kam se již dostavil Harald. Je přivítán a ihned se pustí do řeči s člověkem, který má momentálně York na starosti – jarlem Olavossonem. Harald má v úmyslu se s Olavossonem spojit, provést nájezdy na Wessex a poté společnými silami svrhnout Ivara z trůnu. To se Olavossonovi zpočátku nelíbí, ale po chvíli rozmýšlení se s Haraldem dohodne a vytváří se nám tím nová aliance a dějová linka, kterou budeme sledovat.

Floki

Floki opět dostal pouze malou část epizody, kde se snaží mezi rodinami nastolit pořádek a oslavit těhotenství jakožto nový začátek a naději. Zprvu vše vypadá nadějně, ale ne na dlouho. Ztratí se Thorunn, která se šla pomodlit k vodopádům a lidé se ji vydají hledat.

Nová epizoda Vikingů s názvem „The Lost Moment“ u nás vychzí ve čtvrtek. Zatím se zde můžete podívat na promo:

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz