Nová epizoda Vikingů s názvem „Murder most foul“ je tady a odstartovala novou ságu dění, které nás bude provázet zbytkem páté a možná i šestou sérií. Björn s Lagethou dorazili do Anglie a Ivar si začíná užívat role krále, což se samozřejmě nedaří bez problémů. To není zdaleka všechno. Pojďme si shrnout dvanáctý díl páté série.

Anglie

 Epizoda začíná uvrhnutím skupinky Björna a Lagerthy do vězení, načež všichni kromě Lagerthy litují rozhodnutí přijet do Anglie s tím, že je Heahmund obelstil a nyní budou popraveni stejně jako Ragnar. Chvíli na to jsou Vikingové pod podmínkou pomoci v boji proti Vikingským nájezdníkům propuštěni a je jim udělen volný pohyb po královském dvoře. To ale nic nemění na tom, že Seveřanům nikdo nevěří a všichni si na ně dávají pozor.

Alfred si, přesto, že Vikingy propustil, si není stále jistý, jestli jsou důvěryhodní. Obzvláště po tom, co Björn začal žádat uplatnění práva Vikingů na Anglická území, která jsou neplatná. Pro uspokojení lidu a sebe samotného si Alfred pozve Ubbeho, kterého se snaží přesvědčit k pokřtění s tím, že by poté bylo jednodušší schválit jejich onu smlouvu o území. Ubbe odešel, ale řekl, že o tom bude přemýšlet. Zároveň Alfred řeší sňatek s princeznou Elsewith, kterou bohužel více zajímá Björn, se kterým se také vyspí.

www.forbes.com

Heahmund nemá tak snadný nový start, jak si myslel. Při žádosti o navrácení jeho biskupství se dozvěděl, že Sherborne bylo přiděleno jinému knězi, lordu Cuthredovi. Heahmund ihned Sherborne navštívil a po malé slovní konfrontaci a neúspěšném pokusu o přesvědčení Cuthreda o navrácení Heahmundova biskupství opět odjíždí s poznatkem, že se církev snaží zabít Alfreda. Cuthred si to ale spočítal, když začal Heahmunda vydírat, jelikož ho jeho špeh viděl s Lagerthou. Na konci epizody se Heahmund opět vrací do Sherborne a brutálním způsobem Cuthreda zabíjí.

www.fanfest.com

Kattegat

Ivar oznamuje svatbu s Freydis a je šťastný. Hvitsverk a Margreth s tím prozrazují Haraldovi, že Ivar nemůže plodit děti. Po skončení slavnosti opilí Hvitsverk nadává Ivarovi a říká, že uráží bohy. Ivar pravděpodobně s domněním, že to Hvistverk říká jen kvůli alkoholu odvětí, že ho bohové milují. Později v noci Ivar odmítá sex s Freydis, která ho ale ujistí, že ho bohové milují a děti mít budou. To si Freydis pojistí zajímavým způsobem. Následující den vezme náhodného muže venku a dítě zplodí s ním. To samozřejmě vznáší otázku, jestli Freydis neplánuje něco za zády Ivara.

www.youtube.com

 Ivar má noční můru o Margreth, kterou na konci epizody čeká nehezký konec a je zabita nájemnými vrahy. Dále začíná Ivar být podezřívavý a nedávné události se mu možná začínají podepisovat na mentálním zdraví. Harald se plánuje připojit k nájezdům na Anglii, což předpovídá, že se pravděpodobně setká se skupinou Lagerthy.

Floki

Floki se vzhledem k situaci na ostrově obrací na bohy, kteří mu ale neodpovídají. Začíná si myslet, že se zbláznil a všechno byla lež. Lituje toho, že na ostrov přivedl ostatní Vikingy. Nedá se říct, jestli Floki bohy opravdu viděl, či ne, jelikož víme, že v seriálu skutečně existují, například Odin, když oznamoval smrt Ragnara jeho synům. A co vy? Myslíte si, že je Floki blázen, nebo bohy opravdu viděl?  Následovala krátká scéna, která ukázala, že vztahy mezi ostatními lidmi jsou stále stejné a nejspíše se brzy něco začne dít.

Tato epizoda i přesto, že si zachovala akčnost, spíše připravila místo pro nadcházející události. Ve čtvrtek se můžeme těšit na další epizodu, tentokrát s názvem „A new God“. Zde si můžete pustit promo.

-reklama-