Šestá série světově nejsledovanějšího seriálu Game of Thrones (Hra o trůny) je za námi a na další řadu si ještě pěkně dlouho počkáme. Zatím se diskutuje o přelomu jara/léta 2017, čili o něco déle, než bylo běžné. Spekulací a drobných spoilerů vzniká na internetu denně desítky, málokdy však narazíme na něco, co by bylo skutečně potvrzené. Kromě velkých událostí jako je král/ královna Sedmi království, válka s Bílými chodci nebo osudy Jona a Daenerys jsou samozřejmě i méně podstatné informace, které fanoušky zajímají. Jednou z takových je i postava Rhaegara Targaryena o kterého se všichni začali zajímat ve chvíli, kdy vyšlo najevo, že R+L = J (čili že Jon Sníh je synem Lyanny a Rhaegara). 

Pokud ztrácíte přehled o tom, kdo že to Rhaegar Targaryen je a v jakém je vztahu s Daenerys, mám tu pro vás bližší přehled a rodokmen rodů Targaryen a Stark.

ht

Lyanna se jednoho dne se svým bratrem Eddardem zúčastnila rytířského turnaje, kde se seznámila s princem Rhaegarem, který také turnaj vyhrál. Jakožto vítěz mohl jednu z přítomných žen obdarovat věncem ze zimních růží a prohlásit tak ženu nejkrásnější z přítomných. Všichni samozřejmě očekávali, že věnec předá své manželce Elie z rodu Martellů. To se však nestalo, protože Rhaegar věnec předal Lyanně a šokoval tak všechny přítomné.
Lyanna byla krátce po této události zasnoubena s Robertem Baratheonem a měla se stát jeho ženou. To se však nestalo, protože ji Rhaegar unesl a převezl do Dorne. Tento čin zapříčinil rozvrácení rodin a spoustu zabíjení. Byl zabit lord Rickard Stark a jeho syn Brandon, celá situace vyvrcholila rebélií zhrzeného Roberta Baratheona. Celý spor končí ve chvíli, kdy v bitvě na Trojzubci Robert Baratheon zabije Rhaegara a započne tak postupné vymírání rodu Targaryenů. Eddard Stark se rozhodne vydat do Dorne zachránit svou sestru Lyannu z věznění, ta mu však umírá v náručí po porodu svého syna (známý jako Jon Sníh, jeho původní jméno není zatím nevíme).
eed9b8374acd5e95beb35269ad410aaf

Lyannu jsme v seriálu mohli vidět v Branově vizi, kde právě odhalil celou pravdu o Jonovi a o smrti Lyanny. Přítomnosti mladého Rhaegara jsme se ale zatím ještě nedočkali, což by se v 7. sérii mělo změnit. Hodně se spekulovalo o tom, kdo že jeho roli obsadí.

Jména se neustále měnila, až nakonec padlo jméno Devin Oliver, populární zpěvák z electronicore kapely, které této teorii napomáhá nejen svým přesně odpovídajícím vzhledem, ale také příspěvek na Instagramu.
devin
Další věcí, která pojí zpeváka Devina a Rhaegara Targaryena je věta, kterou kdysi pronesl Barristan Selmy.

Rhaegar nikdy neměl rád zabíjení. Miloval zpěv.Barristan Selmy

Videoklip Devina a jeho skupiny.

Všechno nasvědčuje tomu, že opravdu uvidíme Devina v roli Rhaegara, nic ale není na 100% potvrzeno, čili si na ono odhalení budeme muset ještě chvilku počkat!
Článek pro vás připravila Narry

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz