Poslední rok se nesl v duchu nečekaných změn. Vinu nese pochopitelně pandemie nemoci covid-19, která řádí světem. Ani značka The Walking Dead nezůstala nedotčena. Nový spin-off The Walking Dead: World Beyond byl přesunut z jara na podzim loňského roku, druhá polovina 6. řady Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) nemohla být dotočena a v neposlední řadě se opatření dotkly i 11. řady The Walking Dead (Živí mrtví), která měla odstartovat už loni na podzim. Nyní konečně známe alespoň část roku, ve které se na poslední řadu můžeme těšit.

Tvůrci se s absencí 11. řady vypořádala rafinovaným způsobem: prodloužili řadu stávající. Symbolická 10. řada tak neskončila tradičně 16. epizodou, ale byla prodloužena o šest bonusových dílů, které mají skromnější podobu.

Kromě bonusových epizod jsme se také dočkali oznámení, že 11. řada bude vůbec poslední řadou celého seriálu a bude čítat 22 epizod. A kdy se na ni můžeme těšit? Podle nejaktuálnějších informací dorazí finální série letos v létě. Přesné datum premiéry není zatím známo, ale je pravděpodobné, že se brzy dozvíme i to.

Natáčení 11. série začalo relativně nedávno, takže zpráva o tom, kdy se poslední série dočkáme, je poměrně nečekaná. Je však důležité nezapomínat na fakt, že v posledním roce nebylo nic jisté a stejně tak je tomu i v roce letošním. Premiéra 11. řady tak bude záležet na koronavirové situaci v USA.

Vzhledem k tomu, že prezident Joe Biden slibuje proočkovat většinu obyvatel do konce května, nemusí být letní premiéra pouhou iluzí. Navíc, jak bývá u The Walking Dead zvykem, tak nová řada bude určitě rozdělena na dvě části. V létě se tak pravděpodobně dočkáme pouze první poloviny.

Krátká videa oznamující datum premiéry jsou různá. Mají však společné jedno, a tím je nová komunita Commonwealth, se kterou jsme se okrajově setkali v 16. epizodě 10. série. 11. řada se netají tím, že bude volně adaptovat 30. komiksový svazek s názvem „New World Order,“ kde nám bylo poprvé blíže přiblíženo zmíněné Commonwealth.

Půjde-li vše podle plánu, tak se nové komunity a nových dobrodružství ze světa živých mrtvých dočkáme již toto léto. Mezitím však nezapomeňte sledovat bonusové epizody 10. série, které vycházejí každý týden.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Vojtěch Balák (Walter)
Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Návštěvník NdB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.