Vítězem třetí řady populární pěvecké soutěže Česko hledá SuperStar se v roce 2006 stal blonďatý Zbyněk Drda, kterému tehdy bylo devatenáct. Od doby jeho triumfu v soutěži sice za sebou žádnou hvězdnou kariéru nemá, mladý zpěvák, který právě slaví své 34. narozeniny, však toho na svém kontě á mnohem více než jen SuperStar.

Zbyněk Drda se narodil 29.3.1987 a pochází z česko-ruské rodiny. Jeho otec pracuje v hotelovém domě v Karlových Varech, matka Galina učí ruštinu. Vystudoval soukromou obchodní akademii.

Mezi jeho dosavadní největší úspěchy patří například titul Objevu roku v anketě TýTý z roku 2007 a ve stejné anketě se umístil na druhém místě také v kategorii zpěvák. Získal také ocenění skokan roku v anketě Český slavík a v roce 2008 prestižní ocenění Deska roku za nejprodávanější debutové album roku.

Se svou kapelou během své kariéry procestoval nejen celou Českou republiku, ale také USA, Rakousko, Uzbekistán, Tadjikistán, Rusko, Švédko a mnoho dalších zajímavých zemích. Aktuálně hraje se svou novou kapelou, naplno se věnuje muzice a ve volných dnech nejraději maluje, čte a sportuje. Ke konci roku 2018 vydal své Album Záhadná.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR