O tom, jaké je kaskadérství dřina, o adrenalinu při focení ve válečných konfliktech i o tom, co člověka naučí ulice. To je jen krátká ukázka témat včerejší talk show Libora Boučka. Jeho hosty byli v IQOS Lounge Vladimír Furdík, Alžběta Jungrová a David Kraus.

Vladimír Furdík se do širokého povědomí světové veřejnosti dostal díky roli Nočního krále v seriálu Game of Thrones. Jeho kariéra kaskadéra však započala podstatně dříve, okolo filmového byznysu se točí přes 30 let. Jeho cesta začala na ulici, kde vystupoval v bojových live show. Jak sám řekl, tady se mu dostalo té nejlepší školy, protože v živé bitvě musíte být sžitý s vaší skupinou a máte jen jeden pokus, nic nelze vrátit zpět.

Své působení u filmu začal starostí o koně, postupně se začaly nabalovat další a další příležitosti. První výraznější příležitost se mu naskytla v roce 1993 ve filmu Tři mušketýři, poté následovaly další jako třeba spolupráce na filmech Ridleyho Scotta.

Známým se stal ale až po roli Nočního krále. Utajení okolo pokračování seriálu Game of Thrones byla opravdu dokonalá. Herci, kteří znali jen kostru příběhu a svou linii se o svém konci v seriálu dozvěděli často až při nácviku bojových scén. Furdík sám se označuje za kaskadéra a choreografa, hraní je pouhá třešnička. Zároveň dodává, že kaskadérství je pěkná dřina. Možná i proto se nyní soustředí hlavně na choreografie bojových scén, které jsou pro něj baletem. A jak se udržuje v kondici? Stačí prý 20 minut kruhového tréninku a 15 minut pomalého běhu. Základ je, aby byl trénink pravidelný.

-reklama-