Vlasta Mészarosová si zahrála pouze v pěti filmech, český divák si jí však nemohl nevšimnout. Její role usměvavé průvodčí Helenky se svou slavnou hláškou „nezastavujeme, máme zpoždění“ se zapsala do paměti všech milovníků české klasiky Slunce, seno. Stejně tak její role Lenky v komedii Copak je to za vojáka...

Slovenská rodačka se před kameru poprvé postavila právě jako průvodčí ve snímku Slunce, seno, jahody (1983) od režiséra Zdeňka Trošky. Další role přišla o dva roky později ve filmu Muž na drátě (1985) a v seriálu Slavné historky zbojnické (1985). V roce 1987 se objevila v komedii Copak je to za vojáka…

Během natáčení Slunce, seno herečce ještě nebylo osmnáct, stejně jako dalším jejím kolegyním. Představitelce Blaženy, Veronice Kánské, bylo tehdy sedmnáct Petře Pyšové, která si zahrála Milunu, dokonce šestnáct.

Poté si zahrála ve filmech Vlastně se nic nestalo (1988) a Slunce, seno a pár facek (1989). To byl její poslední herecký počin, protože v devadesátých letech se zcela stáhla z uměleckého světa a neobjevila se ani v závěrečném dílu trilogie Zdeňka Trošky Slunce, seno, erotika (1991).

Koncem devadesátých let se o herečce šířily nejrůznější spekulace, Vlasta Mészarosová se však plně věnovala výchově syna. V roce 2011 však byla potvrzena zpráva o jejím úmrtí, bývalá herečka zemřela v roce 2002 na vrozenou srdeční vadu. Bylo jí 36 let.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz