Skutečný příběh vlka – dokumentární pohádka natočená neuvěřitelným způsobem. Vlci žijí většinou ve smečkách tvořených obvykle vedoucím rodičovským (alfa) párem a několika jejich potomky.

Foto: Prima ZOOM

Živí se různorodou kořistí od hmyzu až po bizony a pižmoně. Vlci mají 42 zubů. Vlčí špičák může být dlouhý až 6,5 cm, silné trháky a mohutné žvýkací svaly umožňují vlkovi chytit a zabít kořist. Rychlost běhu může být až přes 60 km/h. Vlk dokáže běžet rychlostí 25–50 km/h do vzdálenosti až 20 km. Denně může urazit mnoho desítek a někdy i několik stovek kilometrů. Jeho nepřáteli jsou kromě člověka rovněž tygři a medvědi. Vlci mají také prominentní postavení v lidské mytologii a kultuře, existuje o nich množství pohádek, knih, filmů a ság. Lidé vlky od dávných dob zabíjeli, neboť je považovali za škůdce a báli se jich.

Foto: Prima ZOOM

Podívejte se na fascinující putování jednoho samce a nebezpečnou cestu za novou rodinou. Jak je možné, že filmaři natočili takto detailní a poutavý příběh vlka? Prima ZOOM přináší neuvěřitelné pohledy na fascinující krásy přírody každý den.

Neuvěřitelná pouť vlka na Prima ZOOM:

6.11. 20.00 – Vlčí putování

Vlčí putování (repríza sobota 9. 11. 16.00)

Mladý vlk byl vyštván ze své smečky a teď musí čelit osudu úplně sám. Podaří se mu přežít ve světě ovládaném člověkem? Sledujte neuvěřitelný příběh putování osamělého vlka Slavy, kterého smečka odmítla, když prohrál souboj s dominantním samcem. Slava opouští Rumunsko a urazí 3600 kilometrů napříč jedenácti zeměmi. Hledá poklidné místo, kde by mohl založit vlastní smečku. Přitom se dostane přes půl Evropy, pronásledován hladem, zimou i strachem z člověka. Jeho putování vede překrásnou krajinou plnou hojnosti, jenže osídlenou lidmi. Potýká se s úbytkem lesů i nebezpečnou sítí železnic, silnic, vesnic a přehrad. Často je tak hustá, že jí nedokáže proniknout. Slava je naštěstí mazaný a odhodlaný vlk. Cestou potkává vlčici – svou vlčici. Ale jejich společný život bude mít smysl jedině tehdy, když se jim podaří najít teritorium, kde by se mohli usadit a udržet svůj druh, žít v souladu s místním ekosystémem i sousedy, včetně všudypřítomného člověka.

Foto: Prima ZOOM
-reklama-