Shannon Elizabeth se celosvětově proslavila jako krásná „česká“ studentka Nadia v komedii Prci, prci, prcičky z roku 1999 a ačkoliv právě slaví 48. narozeniny, za podobnou roli by se nemusela stydět ani dnes. 

Americká herečka a bývalá modelka Shannon Elizabeth Fadal se narodila 7. září 1973 v Texasu. Její otec je syrského původu a její matka má kořeny německé, francouzské a indiánské. Na střední škole začala hrát tenis a uvažovala i o sportovní kariéře. Poté se stala modelkou a odtud byl již jen krůček k tomu, aby se stala herečkou.

V srpnu roku 1999 pózovala pro pánský časopis Playboy a to kompletně nahá. O rok později a poté ještě ve roce 2003 se objevila v Maximu a o pět let později byla i na obálce tohoto pánského časopisu.

Je vášnivou a velmi zdatnou hráčkou pokeru. Mezi roky 2005 až 2010 byla dokonce označována za jednu z celebrit nejlépe hrajících poker. Město hazardu Las Vegas navštěvovala několikrát měsíčně a účastnila se pokerových turnajů profesionálů. V roce 2005 se účastnila turnaje Světové série pokeru a začátkem rok 2006 vyhrála prémii 55 000 dolarů, a to když triumfovala na turnaji v pokeru v Caesars Palace. Tehdy porazila celkem 83 celebrit a profesionálních hráčů. Jejím největším úspěchem bylo, když se v roce 2007 probojovala až do semifinále turnaje společnosti NBC National Heads-Up Poker Championship. Nakonec zůstala u hracího stolu pouze s profesionálními hráči. Vyřadil ji Paul Wasick, pozdější vítěz turnaje.

Zhruba 10 let udržovala vztah s Josephem D. Reitmanem, za kterého byla v letech 2002 až 2005 provdaná. Když se v roce 2008 účastnila taneční soutěže Dancing with the Stars, stal se tanečník a choreograf Derek Hough jejím partnerem nejen tanečním ale i v soukromém životě. Pár se rozešel o rok později. Nyní je jejím partnerem Simon Borchert (na fotografii níže), který jí pomáhá v její organizaci.

S bývalým manželem založili v roce 2001 neziskovou organizaci Animal Avengers, zaměřující se na ochranu zvířat. Dnes herečka žije v Kapském Městě v Jihoafrické republice a vede svou vlastní nadaci na záchranu zvířat, která nese její jméno. Nadace Shannon Elizabeth Foundation se snaží podporovat úsilí o ochranu přírody v jihoafrickém regionu a zaměřuje se zejména na boj proti lovu zvěře.

Jako herečka je aktivní i nadále, i když se práci v záři reflektorů již nevěnuje naplno. Diváci ji naposledy mohli vidět ve filmu Jay and Silent Bob Reboot z roku 2019. Letos se objeví v rodinném dramatu Playing with Beethoven a v seriálu Ember.

Zdroj: imdb.com

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR