Už tuto neděli 29. srpna odvysílá televize Prima v hlavním vysílacím čase první díl dlouho očekávaného seriálu 1. MISE. Uvede se drsnou scénou z vojenského výcviku a znělkou s adaptací písně Karla Kryla, Morituri te salutant v podání Václava Noida Bárty. Během natáčení prvního dílu si herci sáhli na dno svých sil.

Seriál 1. MISE
Seriál 1. MISE, FOTO: Distribuce FTV Prima

Těžké uniformy, vysoké venkovní teploty a dlouhá dvanáctihodinová směna, během které dostali pořádně do těla. Tak vypadaly první natáčecí dny nového vojenského seriálu 1. MISE. Není divu, že pro některé byly podmínky natáčení příliš tvrdé.

Nový seriál televize Prima, který nese podtitul „Jen silní přežijí“, sleduje výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Tvrdý není jen scénář, ale i samotné natáčení. Vyprávět o tom mohou především dva mladí herci Radúz Mácha (34) a Sára Rychlíková (22), kteří si během natáčení prvních dílů sáhli na dno svých sil. „Bylo dusno, točili jsme v zadýchané místnosti s velkým počtem komparzistů. Bylo to náročné po psychické i fyzické stránce,“ popisuje Sára Rychlíková natáčení úvodní scény seriálu 1. MISE a důvod, pro který musela požádat o pauzu v natáčení hned první den před kamerou. Ani ten druhý nebyl o nic snazší. „To byl snad ještě náročnější den. Bylo opravdu hrozné vedro. Točili jsme dvanáct hodin. Jednomu z kolegů se tam dokonce udělalo špatně a obrazy nedotočil,“ vzpomíná na začátky v 1. MISI Rychlíková. Tím kolegou byl herec Radúz Mácha. „Na počátku natáčení seriálu 1. MISE jsem zkoušel Bouři v rámci Shakespearovských slavností. Přes den jsem točil, v noci zkoušel, spal jsem pár hodin a rodinu jsem téměř neviděl. Upřímně si to ani nestačím užívat, jelikož toho mám od června opravdu hodně, dokonce se mi to i vymstilo a jednou jsem trochu omdlel vyčerpáním při natáčení,“ potvrdil Mácha.

Náročné je natáčení 1. MISE i pro herečku Kristýnu Leichtovou (35), která v seriálu získala roli vrchní sestry Alice. Ta sice maskáče neobléká a netrápí své tělo na vojenském cvičišti, kvůli seriálu ale týdně najede stovky kilometrů z Ostravy, kde s partnerem Vojtěchem Štěpánkem a dcerami Dorotkou (3) a Rozárkou (1) žije, do Prahy a zpět. „Ráda bych se usadila, ale zatím to není reálné. Nešlo říct ne seriálu Mise a nejde říct ne Ostravě. A já stejně na jednom místě moc dlouho nevydržím. Můj celý život se řeší operativně. Nejsme konstantně na jednom místě, máme tři bydliště a přejíždíme mezi nimi. V autě vozíme všechno v plastových krabicích. Možná by bylo jednodušší pořídit si obytný vůz,“ uvažuje herečka.

Seriál 1. MISE, FOTO: Distribuce FTV Prima

Seriál 1. MISE je první a současně jediný český seriál, který dá divákovi poznat, jak obdivuhodná je profese vojenských lékařů a jak důležitá je jejich precizní a ve všech směrech náročná příprava. Do rolí dvanácti mediků, jejichž cestu za vytyčeným cílem bude seriál 1. MISE sledovat, tvůrci obsadili mladé herce na počátku kariéry: Sáru Rychlíkovou, Annette Nesvadbovou, Zuzanu Novotnou, Lucii Ducháčkovou, Beátu Hrnčiříkovou, Kateřinu Zapletalovou, Radúze Máchu, Libora Matouše, Radka Melšu, Jiřího Böhma, Ondřeje Kubinu a Petra Kolmana.

V rolích jejich učitelů se objeví Marek Němec, Pavel Řezníček a Jan Dolanský. Jeho manželku si zahraje Kristýna Leichtová. V dalších rolích diváci uvidí např. Adélu Gondíkovou, Igora Chmelu, Sandru Novákovou, Ondřeje Rychlého, Annu Marii Fialovou, Barboru Šťastnou, Kateřinu Pechovou, Vojtěcha Eflera a další.

Seriál 1. MISE, FOTO: Distribuce FTV Prima

Novinka 1. MISE odstartuje Hvězdnou sezónu na televizi Prima v neděli ve 20:15, další díly stanice uvede vždy ve středu ve stejném čase.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA