Oblíbený český divadelní a televizní herec a komik Jiří Langmajer alias „langoš“ má důvod k oslavám. Před 54 lety, tedy 3. června 1966 se totiž narodil. Jak šel čas s tímto oslavencem, který s přibývajícími roky, vráskami a šedinami vypadá lépe než v mládí?

V roce 1987 úspěšně dokončil hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři. Již během studií si zahrál menší role ve filmu Proč? a seriálu Třetí patro nebo Vlak dětství a naděje. Proslavila jej v roce 1987 role vojína Kouby v Copak je to za vojáka. Poté následovalo obsazení ve filmech jako Kamarád do deště, Návrat idiota, Pravidla lži, Snowboarďáci, Doktor od jezera hrochů, a z posledních Národní třída nebo Bábovky. Ze seriálových rolí jmenujme alespoň Bylo nás pět, Zdivočelá země, Ordinace v růžové zahradě, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech a Labyrint.

Jako divadelního herce jste jej mohli vidět v Divadle pod Palmovkou, Divadle na Vinohradech, Národním divadle, Hudebním divadle v Karlíně, Kalich a dalších. Za roli Caliguly se v roce 1999 stal držitelem Thálie pro umělce do 33 let.

Jiří Langmajer v roce 2007. FOTO: David Kundrát / CNC / Profimedia

Na Českého lva byl v roce 1999 nominován za herecký výkon ve vedlejší roli ve snímku Návrat idiota a v roce 2006 pak za výkon v hlavní roli v Pravidla lži. V roce 2003 byl také nominován na Cenu Alfréda Radoka v kategorii herec roku.

Je i dabérem, svůj hlas propůjčil například v seriálech To je vražda, napsala, Walker, Texas Ranger, Heuréka – město divů. Z filmů jsou to Doktor Hollywood, Zelená míle, Smrtonosná past, Amadeus a spousta dalších.

Se svou první manželkou Kamilou má dvě dcery. V roce 2019 se podruhé oženil s českou herečkou a moderátorkou Adélou Gondíkovou (46), která má z předchozího manželství s hercem a hudebníkem Ondřejem Brouskem dceru Nelu. jeho bratrem je Lukáš Langmajer, také herec.

Mezi jeho nový koníček patří otužování, v zimě se zúčastňuje memoriálu Alfreda Nikodéma.

FOTO: Pavel Machan, Czech News Cente / CNC / Profimedia

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz