Zpěvák a kytarista Vojtěch Nedvěd, který vystupuje pod jménem Vojta Nedvěd, jde v otcových šlépějích. Ten je nejvýznamnější osobností českého country, folku a trampské písně. Podoba tady není jen v tom, že oba milují a věnují se stejné profesi, ale i v podobě mezi otcem Františkem a synem Vojtou, který nyní slaví své 44. narozeniny.

Zpěvák se narodil 27. června 1977 v Praze. Má staršího bratra Františka Nedvěda ml. Je člen skupiny Příbuzní, ve které hraje se svým bratrancem Janem, synem strýce Jana Nedvěda. Působí také v kapele svého otce Františka na dvanáctistrunnou kytaru.

V jednom rozhovoru uvedl, že k hudbě ho přivedl samozřejmě jeho otec, ale že jej do ničeho netlačil a lásku ke country a kytaře, si našel sám. Kytaru poprvé držel v ruce, když mu bylo 5 let. Hrát na ni ale, jak sám uvádí, začal až v deseti letech a hrál hlavně pro své kamarády a známé u táboráku.

S otcem, strýcem a skupinou Fešáci dokonce účinkoval v roce 2007 na jejich turné „Nedvědi 60, Fešáci 40“. Z koncertu, který byl v Lucerně, nakonec vzniklo i DVD, které nazvali jednoduše Nedvědi 60 + Fešáci 40. V témže roce vydal i svoje debutové album „Bílý měsíc“. Autorem většiny skladeb na tomto albu je ale Jan Nedvěd.

Posted by Helen Milfajtova on Sunday, August 14, 2016

 

Zdroje informací: vojtanedved.cz, wikipedia.org a dvojka.rozhlas.cz

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA