Vrátí se Michelle Gomezová na naše televizní obrazovky jako Master? Na to má herečka jasný názor. Myslí se, že by se Missy rozhodně mohla do Doctora Who vrátit a čelit Doktorově nové tváři, kterou ztvární krásná Jodie Whittaker.

Nadcházející jedenáctá sezóna má potencionál na velké zvraty. Nový režisér, nová Doktorka, noví společníci…to všechno znamená, že od nové sezóny můžeme čekat úplně, ale úplně cokoliv.

Seriál s koncem desáté sezóny neopustil jenom Peter Capaldi spolu s Pearl Mackie a Mattem Lucasem, ale i Michelle Gomez, která Missy hrála poslední tři roky. To je stejně dlouho, jako hrál Capaldi Doktora. Ženská inkarnace Doktorovy nemesis, Mastera, byla nejen osinou v jeho pozadí, ale také jeho drahou přítelkyní. Tedy…do té doby, než ji ve finále desáté sezóny zabilo její mladší já.

Navzdory tomu si Michelle není jistá, že se seriálem rozloučila definitivně. Už předtím prohlásila, že návrat do Doctora Who by víc než uvítala.

V rozhovoru pro Doctor Who Magazine udělala jasno v tom, že pevně věří návratu Missy. Také uvedla, že na ní postava zanechala hluboký dojem a jen těžko se s ní loučila.

Missy na mě udělala opravdu velký dojem, tak doufám, že na fanoušky taky. I když teď odpočívá, nemyslím si, že je pryč napořád.

Hraní téhle postavy jsem milovala a nechat ji jít neskutečně bolelo. Ale upřímně věřím, že bude zpátky, ať je to v jakékoliv formě nebo tvaru. Nikdy jsem na žádnou svoji roli neměla tak pozitivní ohlasy, jako na Missy. Za to jsem šíleně vděčná.“

Missy sice možná zemřela rukou její předešlé inkarnace, ztvárněné Johnem Simmem, ale jestli nás něco seriál naučil, tak to je to, že smrt v Doktorovi Who neznamená vůbec nic. Missy už jednou svoji smrt zfalšovala a Simmova verze zemřela bez regenerace, jenom aby byla později vzkříšena.

Dalším podstatným bodem je, že seriál je o cestování v čase. To znamená, že i kdyby byla Missy doopravdy mrtvá, je dost dobře možné, že Doktor při jedné ze svých cest může klidně narazit na její mladší já. V jeho světě vůbec není neobvyklé potkávat lidi ve špatném pořadí. On a jeho manželka River Songová víceméně žili svoje životy v opačném pořadí. Potkali se v den, kdy zemřela.

Master/Missy je jednou z nejoblíbenějších postav a je skoro jisté, že se do seriálu dřív nebo později vrátí. Jestli to bude jako Missy, nebo jako nová, neznámá tvář nevíme. Musíte ale uznat, že představa toho, jak první Doktor s tváří ženy bojuje proti prvnímu ženskému Masterovi je docela vzrušující.

Nezapomínejte, že v Doktorovi Who je možné cokoliv.

Maggie Čapáková

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz