Když byl Marvel v krizi, nezbývalo mu než prodat filmová práva na některé své hrdiny jiným, konkurenčním filmovým studiím. Jenže Fox ani Sony zatím plně nevyužívají potenciálu „svých“ postav. Spider-Man se již vrátil od Sony zpět domů k Marvelu. U Foxu je situace trochu jiná. X-Menům se daří, horší je to ale s Fantastic Four. Zdá se, že studio zkrátka neví co si s F4 počít. Čeká nás proto brzy další návrat k Marvelu?

V komiksech se Fantastic Four poprvé objevili v roce 1961 a ihned se stali jedním z nejpopulárnějších komiksových týmů superhrdinů. Komiksový úspěch se ale zatím bohužel nepodařilo přenést na filmová plátna. Zatímco Avengers a X-Meni každoročně sklízí úspěchy, Fantastická Čtyřka se dočkala již několika adaptací, všechny však zklamaly. V roce 2015 Fox chystal obrovský projekt, reboot Fantastic Four, který by se v případě úspěchu stal součástí X-Men Universa. Ve vzduchu tak visel možný crossover Fantastic Four s X-Meny. Jenže nyní je již téměř jisté, že se ho nedočkáme. Onen zmiňovaný reboot v kinech doslova propadl a stal se jedním z vůbec nejhorších komiksových filmů všech dob.

Jeden z herců, kteří se ve filmu Fant4stic objevili, je i Toby Kebbell, jeho Doctor Doom byl hlavním záporákem filmu. V současné době Kebbell propaguje svůj nový film Kong: Skull Island (trailer si můžete pustit ZDE) a v jednom rozhovoru byl dotázán i na to, jestli se objeví v případném sequelu Fantastic Four. „Ne, se mnou nepočítejte,“ odpověděl okamžitě a pokračoval „Poslouchejte, Doctor Dooom je v komiksech neuvěřitelně silný a mocný záporák. A oni ho pokaždé takřka zlikvidují během jednoho filmu. Takhle to v komiksech prostě nechodilo. Doom je záporák, který mnohokrát čelil Thorovi, Iron Manovi a dalším. Pokud by se měl Doom objevit ve filmu společně s Avengers, pak bych se ve filmu objevil rád. Sequel Fantastic Four by ale byl zbytečným plýtváním tak skvělých charakterů.“

Na tom rozhodně bude něco pravdivého. Doctor Doom je v komiksech opravdu jeden z nejmocnějších záporáků vůbec, ve filmu se jeho potenciál však ještě naplnit nepovedl. Ale nejen Doom je ve filmu nedoceněn. I schopnosti všech členů Fantastic Four jsou byli na stránkách komiksů původně mnohem mocnější, než jak jsou uváděny ve filmu. Je tak chyba na straně Foxu, který nedokáže natočit film, který by ukázal skutečnou tvář Fantastic Four? Celý rozhovor Toby Kebbel zakončil tím, že by dávalo smysl, aby se Fantastic Four i se svými záporáky vrátili pod taktovku Marvelu. A že jedině v tom případě by přemýšlel o návratu jeho Doctora Dooma. Zajímavé je, že podobně se nedávno vyjádřil i Hugh Jackman, který by byl rád, kdyby se Wolverine mohl pravidelně objevovat po boku Avengers.

Toby Kebbell však není jediný, kdo vyjádřil zájem o to, aby se Fantastic Four vrátili zpět! Kdo se podobně vyjádřil zjistíte na další stránce tohoto článku.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz