Od premiéry oblíbené české komedie Vrchní, prchni! uběhlo již dlouhých 40 let. V hlavních rolích se objeví Josef Abrhám, Libuše Šafránková, Zdeněk Svěrák, Dagmar Patrasová a další přední čeští herci. V malé roli se zde jako knihovnice Douchová objevila tehdy jedenadvacetiletá Zuzana Fišerová. Jak se změnila „zvědavá, ošklivá, brejlatá“ prodavačka knih Libuše Douchová, se podívejte v našem článku.

Zuzana Fišerová-Svátková se narodila 1. ledna 1959. Svou hereckou kariéru započala jako dětská herečka v roce 1971 ve snímku Slaměný klobouk. Poté si zahrála ještě v pár dalších filmech, jako například například Údolí krásných žab (1973), Setkání v červenci (1978), Vrchní, prchni! (1980) a jako poslední Pražská 5 z roku 1988. Seriálová obsazení přišla pouze dvě a to v epizodní roli v Pan Tau (1972) a o 10 let později v Dynastie Nováků (1982).

Komedie Vrchní, prchni! měla premiéru v našich kinech přesně na její 22. narozeniny, tedy 1. ledna 1981.

Po ukončení své herecké kariéry v roce 1988 pracovala například jako úřednice a nyní si od ní můžete koupit zájezd. Má dva syny.

Obrýlená Douchová z komedie Vrchní, prchni! Obrýlenou prodavačku a pomocnici v knihkupectví si zahrála Zuzana Fišerová,…

Posted by Milujeme český film on Thursday, June 6, 2019

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz