Žánrová meta-hororová série Vřískot (Scream) začala svou populární jízdu již v devadesátých letech a nekončí ani teď, v roce 2020. Od oficiálního oznámení pátého regulérního pokračování všichni čekají a v přeneseném slova smyslu volají po návratu hlavních postav. A především té skutečně hlavní.

Kdo tuto hororovou klasiku ještě nezná, měl by to co nejrychleji napravit, jinak o hodně přijde. Nikdo nejspíš netušil, jaký boom udělá potvrzení pátého dílu hororové série s děsivým Ghostfacem v pozadí. Všem se nejspíš vrátilo očekávání, když se vyvrátily údajné zvěsti o možném reebotu a začalo se mluvit o navázání na hlavní, ústřední děj.

Režisérem všech předchozích čtyř filmů byl Wes Craven, který v roce 2014 bohužel zemřel. Jeho odkazu se zhostí dva nadějní režiséři Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillet, kteří svůj hororovo-komediální um ukázali v nedávném filmu Krvavá nevěsta. Sami se netají jejich láskou k této hororové frančíze, proto by to mohl být úspěch.

Embed from Getty Images

Netrvalo dlouho a po oznámení pokračování se pomalu začínají nabalovat staronoví herci. A prvním potvrzeným není nikdo jiný než David Arquette (na fotce výše vpravo), který si ve všech dílech střihl postavu charismatického a trochu komického policisty Deweyho. Kromě této super zprávy všichni napjatě očekáváme i potvrzení Courteney „Monicy“ Fox (na fotce výše uprostřed), která rovněž nechyběla v žádném díle. A samozřejmě na ústřední postavu, Sidney Prescott, kterou si střihla Neve Campbell (na fotce výše vlevo). Ta se k tomu vyjádřila takto:

„Zatím to není stoprocentní, ale upřímně, oba dva režiséři mají za sebou velmi povedenou práci. Viděla jsem jejich filmy a jsou velmi talentovaní. Napsali mi dopis, kde vyjadřovali jejich velký vztah k Wesu Cravenovi a jaká je to pro ně čest pokračovat s jeho odkazem. Dokonce napsali, že série Scream je nastartovala k režisérské kariéře, což je zlaté. Opravdu chtějí tímto pokračováním zdát Cravenovi čest. Bylo to krásné číst. Takže, uvidíme. Nakonec budeme moct všichni vytvořit něco hezkého a milého, zatím je však vše stále v přípravách.“

Něco mi říká, že Campbell se nebude nechávat dlouho přesvědčovat a na nabídku kývne. Byla by to bez ní škoda, kdo jiný je totiž ta správná „Final girl“ než ona?

Natáčení pátého pokračování hororové série Vřískot začíná na podzim. O všech dalších novinkách vás budeme i nadále informovat, takže nás nezapomínejte číst!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz