Bílí chodci jsou jednou z největších hrozeb ve světě Game of Thrones (Hra o trůny). Zatímco se lidé v Západozemí vraždí mezi sebou, Bílí chodci za velkou Zdí jsou čím dál tím více silnější. Jon Sníh se na tuto hrozbu pokoušel upozornit již několikrát, avšak marně. Nicméně v 6. sérii se mu podařilo dobýt Zimohrad a dokonce byl jmenován novým králem Severu. Nyní má tedy nejen větší postavení, ale i šanci, zabránit zkáze celého Západozemí. Pojďte si tedy přiblížit tuto hrozbu a dozvědět se o ní vše, co zatím víme.

7. STVOŘENÍ

V 6. sérii jsme se dozvěděli, že Děti lesa stvořily Bílé chodce jako zbraň proti Prvním lidem, jelikož jejich druh vymíral a oni byly zoufalí. Děti lesa unesly jednoho z Prvních lidí, připoutaly jej k jednomu z čarostromů, a pomocí obsidiánu neboli dračího skla, vraženého mezi prsa, jej přeměnily na Bílého chodce. Přidaly trochu starověké magie a vznikla jim z toho ideální vraždící zbraň jménem Bílý chodec.

6. POPIS

Sám autor George R. R. Martin popisuje Bílé chodce:

„Bílí chodci nejsou mrtví. Jsou podivní, krásní… jiný druh života… nelidští, elegantní, nebezpeční.“

Mají svůj vlastní jazyk, dokonce mohou projevovat určité emoce, jako např. smích (ten jsme v seriálu zatím neviděli).

Když Sam zabije Bílého chodce v knize Bouře mečů, popisuje je vlastními slovy:

„Bledě modrá krev… maso… kosti jako z porcelánu.“

Takže Bílí chodci jsou sice nenávidění lidmi, nicméně i přesto jsou to stále stvoření z masa a krve. V seriálu jsme mohli vidět scénu, ve které Sam bodne Bílého chodce, který před smrtí ještě samým překvapení a úzkostí zakřičí, a až poté se svalí k zemi a umírá.

5. SCHOPNOSTI

Bílí chodci, také nazývání Jiní, jsou obdařeni nadlidskou silou, schopni odrazit útok sebesilnějšího muže bez jakékoliv námahy. Jsou agilní a velmi silní. Samwella Tarlyho odhodil pouze jeden Bílý chodec jednou ranou několik metrů daleko. Jejich „kůže“ dokonale spline v lesích, tudíž se stávají takřka neviditelnými. Nemluvě o jejich mečích, které jsou tak ostré, že dokáží probodnout i rytířské brnění.

4. VÁLKA ZA ÚSVIT

Jak Leaf řekla Branovi, Děti lesa ztratily rychle kontrolu nad Bílými chodci, ti krátce na to začali zabíjet vše, co jim stálo v cestě – První lidi i Děti lesa. Bílí chodci šli do války s Prvními lidmi. Tato válka sebou přinesla tzv. Dlouhou noc – zimu, která trvala celou jednu generaci. Dlouhá noc skončila až tehdy, kdy hrdina – Princ, jenž byl zaslíbený – vedl armádu daleko za Zeď do Země věčné zimy, aby se s Bílými chodci vypořádal. Legenda dále praví, že Bran stavitel přesvědčil obry a Děti lesa, aby mu pomohly vybudovat velkou Zeď.

Je prorokováno, že válka za úsvit se má opakovat. Bílí chodci jsou každou sérii silnější, tudíž je to velmi pravděpodobné, nemluvě o tom, co Melisandra řekla Davosovi.

„Tyto malé války nejsou ničím jiným než dětskou rvačkou, v porovnání s tím, co má přijít. Ten, jehož jméno nesmí být vyřčeno, nabyl mnoho síly… síly mocné a temné. Brzy přijde zima, a noc nikdy neskončí… Nenajdou-li se však muži, kteří se mu odváží postavit. Muži v jejichž srdcích je oheň.“

3. NOČNÍ KRÁL

Když už přišla řeč na Nočního krále, je třeba si uvědomit, že tato postava neexistuje v knižní sérii. Pokud ano, tak jsme se s ní zatím neseznámili. Zdá se však, že se jedná o vůdce Bílých chodců vytvořeného speciálně pro účely televizního seriálu.

Noční král je pravděpodobně jediný, kdo dokáže oživit mrtvé. Mezi jeho speciální schopnosti také patří jakési značkování, které jsme mohli vidět v 6. sérii, kde se dotkl Brana, čímž si jej označil, a pak věděl, kde přesně se nachází.

2. MRTVÍ LIDÉ

V originále se nazývají „wights“ a jsou to mrtví lidé nebo zvířata. Stručně řečeno jsou něco jako zombie, které ovládají Bílí chodci. Možná jste si mysleli, že všichni lidé za Zdí, kterým svítí modře oči, jsou Bílí chodci. Omyl. Na rozdíl od Bílých chodců nemluví, nedokáží cítit a neprojevují žádné emoce. Každý muž a žena, jenž zemře daleko za Zdí se promění v tzv. „wights“. Stane se z nich loutka Nočního krále. Nedají se zabít tak lehce jako Bílí chodci. Jediná věc, která je může zabít je oheň. Jsou silnější než obyčejný člověk, dokáží roztrhat dveře holýma rukama, nebo odhodit muže několik metrů daleko. Taky Vás zajímá, jestli jedním z nich bude i Hodor?

1. MAJÍ NĚJAKÝ CÍL?

Ve většině případů, kdy vidíme Bílé chodce na scéně, tak je to v nějaké drastické situaci, kde někoho zabíjejí a trhají na kusy. Nicméně se zdá, že to nejsou jen krvelačné bestie bez jakéhokoliv cíle. Vzpomeňte si na Krastera, který jim dával své syny, které Bílí chodci přeměnili na další chodce. Za své syny Kraster nepožadoval nic kromě ušetření jeho života a života jeho dcer. Vypadá to, že jsou Bílí chodci schopni jakéhosi kompromisu s lidmi.

Kraster nemusí být jediný případ, kdy se Bílí chodci dohodli s lidmi. Během války za úsvit měl Azor Ahai porazit Bílé chodce. Nicméně bylo tomu tak? Je zřejmé, že chodci nebyli nikdy zcela poraženi. Je tedy možné, že s nimi Azor Ahai uzavřel dohodu? Mohl jim princ dát volnou ruku v Zemi věčné zimy a sám se stáhnout se svými muži zpět na jih do bezpečí za Zeď?

Pokud nějaká dohoda někdy byla, očividně již neplatí. Azor Ahai je však už dávno mrtev. Kdo tedy zachrání Západozemí tentokrát? Bude to Jon Sníh, nebo někdo úplně jiný? Napište nám Váš názor dolů do komentářů. A taky nám napište, jak se Vám článek o Bílých chodcích líbil.