Neexistuje snad žádný fanoušek seriálu The Walking Dead (Živí mrtví), který by neslyšel o Darylu Dixonovi. Tento charakter je s námi již od první série seriálu. Díky němu, je stále naživu několik členů Rickovi skupiny. Od prvního dílu 7. série se diváci rozdělili na dva tábory. Ten první pořád miluje Daryla a vidí v něm hrdinu. Ten druhý jej naopak nemá rád a myslí si, že zapříčinil Glennovu smrt. Ať Daryla máte, či nemáte rádi, můžete si přečíst několik zajímavostí o jeho postavě.

5. NEMĚL LEHKÉ DĚTSTVÍ

Jak již bylo v seriálu několikrát zmíněno, Daryl neměl lehké dětství. Když to vezmeme kolem a kolem, jeho život není zrovna procházka růžovým sadem. Jeho rodiče nebyli příliš zodpovědní co se týče výchovy. Jeho matku často kouřila, což se jí stalo osudným v jeden den, kdy usnula s cigaretou v posteli. Daryl byl osobně svědkem požáru, v němž jeho matka zemřela. Jeho otec jej často bil, stejně tak i jeho staršího bratra, který však později utekl.

Když jej Daryl opět našel zůstal s ním. Dalo by se říct, že jej Merle vychoval. Nicméně Merle také nebyl žádný dobrák, aspoň ze začátku ne. Obchodoval s drogami a zaplétal se do všelijakých problémů. Daryl byl zprvu velmi odtažitý a skupině nevěřil. Jeho vztah se k ní však začal prohlubovat, až nakonec došel do takové fáze, že se stal jejím nepostradatelným členem, který mnoho jejich členů nespočetněkrát zachránil.

4. DARYL NENÍ V KOMIKSU

Fakt, který většina z Vás jistě neví a ani jej možná nepovažuje za zajímavý. Nicméně to je právě naopak. Daryl je jedna z hlavních seriálových postav. Je velmi oblíbený jak u fanoušků, tak i u samotných tvůrců. Je to charakter vytvořený speciálně pro televizní zpracování The Walking Dead (Živí mrtví). Většina charakterů, které v seriálu vidíme, má kořeny právě v komiksu. Někdy nastanou menší změny, jako jména, jejich příchod na scénu apod. Daryl je však charakter, který není vytvořený podle žádné komiksové postavy, a proto jen těžko určit, co se s ním bude dít dál.

Není žádným tajemstvím, že Daryl má velké spory se Spasiteli, Dwightem a samotným Neganem. Nepřátel má Daryl opravdu požehnaně, což znamená, že mu hrozí značné nebezpečí. Nemůžeme říct, kdy, kde a jak zemře. Nemůžeme ani určit, zdali vůbec někdy zemře. Je to nepředvídatelný charakter, který je v rukou seriálových tvůrců. Doufejme tedy, že s námi bude co nejdéle.

3. MILOVNÍK MOTOREK

Za tu dobu, co sledujete seriál The Walking Dead (Živí mrtví) jste si museli určitě všimnout, Darylovy náklonnosti k motorkám. Je apokalypsa, všude kolem Vás chodí mrtvoly a nebezpeční lidé a je jen na Vás, jaký dopravní prostředek si zvolíte. Většina lidí by si zvolila auto, možná kolo, nebo by se spolehli na vlastní nohy. Daryl Dixon však volí jiný druh přepravy. Nejraději má motorky, a tak proč by svou lásku k nim zanedbával v apokalypse.

Již od první série můžeme vidět Daryla, jak si sebou vozí svou motorku. Ve druhé sérii na ní dokonce i několikrát jel. Bohužel svou motorku postupem času ztratil – motorka zůstala ve věznici. Když se Daryl se skupinou dostal do Alexandrie, nemohl si na nové místo dlouho zvyknout, v čemž mu pomohl Aaron, který mu daroval jednu z motorek. Daryl si ji opravil a začal opět projíždět apokalyptické cesty.

Motorka mu byla později odcizena, stejně tak i kuše a vesta, Spasitelem jménem Dwight. Ten sdílí podobnou vášeň k motorkám jako Daryl. Svou odcizenou motorku má Daryl však zase zpět. Zajímavé je, že velkým milovníkem motorek je i Darylův představitel Norman Reedus, který má na stanici AMC i svůj vlastní pořád s názvem Ride with Norman Reedus.

2. ZKUŠENÝ PŘEŽIVŠÍ

Jak už jsem párkrát zmínil, Daryl je nepostradatelným členem Rickovy skupiny, jedním z mnoha důvodu je ten, že je opravdu zkušený přeživší. Daryl bojuje celý svůj život. Když začala apokalypsa ukázalo se, že se mu jeho těžký boj vyplatil. Jeho zkušenosti s lovením, stopováním a přežíváním v lesích a jiných nelehkých podmínkách jsou opravdu k nezaplacení.

Ve 2. sérii nám Daryl řekl, že když byl menší, odešel na pár dní z domu, bloudil po lesích apod. Zvládnul přežít, dokonce se dostal i zpět domů. Když však došel domů, zjistil, že jej nikdo ani nehledal. Tyto zkušenosti jsou pro něj v apokalypse zlatem. Díky nim je zvyklý na tvrdé zacházení, žádné velké projevy emocí apod.

Nicméně jak plyne čas, vidíme, že se skupina stává Darylovou novou rodinou. Rick je pro něj jako bratr, stejně tak je pro něj důležitá i Carol a ostatní členové skupiny. Daryl je ochránce slabších, nerad vidí, když někdo ubližuje někomu slabšímu. I když na první pohled působí jako necita, je to velmi citlivý a vnímavý člověk.

1. ŽIL VE STÍNU SVÉHO BRATRA

Určitě si pamatujete Darylova staršího bratra Merla, který zemřel ve 3. sérii. Jak jsme mohli v seriálu několikrát slyšet, Merle Daryla prakticky vychoval. Oba dva to neměli doma lehké, nicméně Merle z domova utekl a nechal Daryla napospas jejich otci, který je oba dva mlátil. Později se Daryl s Merlem opět shledal a začal jít v Merlových šlépějích.

Jak už jsem zmínil dříve, Merle byl jako magnet na problémy. Bohužel do většiny problémů zatáhl i svého mladšího bratra. I přesto všechno ho měl Daryl opravdu rád. Když se dozvěděl o jeho uvěznění na střeše mrakodrapu v první řadě seriálu, neváhal ani minutu a rozhodl se pro bratra dojet. Bylo však už pozdě, Merle byl už dávno pryč.

V Merlově nepřítomnosti se začal prohlubovat Darylův vztah ke skupině. Merle takovéto chování považoval za slabost. Daryl to moc dobře věděl, proto se mu ve 2. sérii, když měl halucinace, zjevil právě jeho bratr, který se mu vysmíval. Později, když svého bratra opět našel, stál před velkým rozhodnutím. Přidat se, či nepřidat se k bratrovi. Daryl dal tehdy přednost biologické rodině a vydal se na cestu se svým bratrem.

Po cestě však zjišťuje, že lze žít i bez bratra a jeho problémů. Daryl si uvědomil, kdo je jeho pravá rodina a rozhodl se k ní vydat. Merle vidí, že jeho bratr už dospěl a nekrčí se v jeho stínu, jak tomu bylo dřív. Uvědomí si, co vlastně udělal, a i přes značné pochybnosti se rozhodne napravit své činy. Bohužel jej to stojí život, což je pro Daryla obrovská rána, ale zároveň velký krok vpřed.

ZÁVĚR

Tohle bylo několik zajímavostí o Darylově životě. Co na ně říkáte? Chtěli byste být na Darylově místě? Myslíte, že se s ním brzy rozloučíme? Jak to s ním bude? Napište nám Váš názor dolů do komentářů. Na konec přikládám jedno krásné fan-made video, ve kterém můžeme vidět Daryla a jeho bratra Merla.