Před nedávnem vyšel první článek o jedné z komunit v seriálu The Walking Dead (Živí mrtví). Nyní Vám přinášíme článek o další komunitě. Tentokrát se zaměříme na komunitu zvanou Svatyně. Jedná se o hlavní sídlo záporáka Negana a jeho kumpánů, kteří si říkají Spasitelé. Pojďte si přečíst článek, ve kterém se dozvíte vše, co musíte vědět o komunitě zvané Svatyně.

Předchozí článek, ve kterém jsme si rozebírali komunitu zvanou Království.

Ze všeho nejdříve bych rád řekl, že budu psát převážně o seriálové Svatyni, kterou občas srovnám s tou komiksovou. Nicméně obecný popis se bude týkat seriálové Svatyně.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

  • Poloha

Přesná poloha Svatyně není známá, nicméně je jasné, že se nachází poblíž, nám dobře známých, komunit. Tudíž se nachází buďto nedaleko státu Virginie, ne-li přímo v něm, nebo nedaleko hlavního města Spojených států, Washingtonu DC.

  • Rozloha

V předešlém článku jsem zmiňoval, že Alexandrie má kolem 40 obyvatel. Zatímco komunita Království má o několik desítek obyvatel víc, tedy něco přes 50. Se Svatyní je to poněkud těžší. Jelikož se jedná o komunitu okupovanou Spasiteli a samotným Neganem, dá se velmi těžko odhadnout, kolik zde žije lidí. Nicméně vezmeme-li v potaz to, že Spasitelé mají ještě několik základen (jednu takovou základnu jsme mohli vidět v 6. sérii ve 12. epizodě), na kterých žije také dost lidí. Ve Svatyni žije něco kolem 100 lidí. Soudě podle záběrů, které jsme z ní zatím dostali, a komiksové předlohy.

Svatyně je pouze jedna budova a tou je bývalá továrna. I přesto, že se jedná o opravdu velkou budovu s mnoha místnostmi a patry, tuto komunitu bych zařadil, alespoň co se rozlohy týče, k těm menším. Komiksová verze Svatyně je téměř identická.