Mysleli jste si, že když je Aztécké zlato vráceno do truhly, když je Kraken a Davy Jones mrtvý, když Černovouse zabil pramen mladí, že už nás nemůže nic překvapit? Tak to jste se šeredně spletli! Čekají nás ještě dvě dobrodružství z karibského moře. V tom první se bude muset Jack vypořádat s kapitánem Salazarem, který unikl z bermundského trojúhelníku a rozhodl se zabít všechny žijící piráty.

TROCHU NOSTALGIE

Není žádné tajemství, že úspěch Pirátů šel od desíti k pěti. Osobně se mi čtvrtý díl Na vlnách podivna líbil, bohužel u kritiků a fanoušků nesklidil příliš slibné ohlasy a je často označován, jako jeden z nejhorších dílů Pirátů z Karibiku vůbec. Nicméně do pátého dílu spousta lidí vkládá naději a doufá v znovu nastartování úspěšné série.

Koneckonců bylo by to pěkné, vidět na stříbrných plátnech další Piráty, kteří by sklidili stejný úspěch, ne-li větší, než první díl, který vyšel už před 13 lety. Jen tak pro zajímavost, první díl Pirátů z Karibiku sklidil největší úspěch z celé série a dodnes je považován za nejlepší film s piráty vůbec.

V době kdy vycházeli první Piráti, byl tento žánr velmi častou obětí kritiků, jelikož se jej desetiletí nepodařilo nikomu dobře natočit. Nicméně Piráti z Karibiku vyvedli kritiky z omylu a ukázali jim, že i tento žánr se dá kvalitně natočit. Navíc Jack Sparrow v podání Johnnyho Deppa se stal jednou z nejúspěšnější postavou vůbec.

Tvůrci mluví o pátém díle Pirátů z Karibiku:

„V pátém díle jsme se snažili použít co nejvíce prvků z dílu prvního. Chceme se vrátit zpět na začátek. Chceme Vás na tento nový příběh připravit co nejlépe.“

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz