Do kin nám vtrhl nový díl Pirátů z Karibiku, který nese v češtině název Salazarova pomsta a i přes původní nevelká očekávání a spíš pesimistické vyhlídky, sklízí u diváků i kritiků velký úspěch. Některé z nás možná ale daleko více než samotný film, zaujala potitulková scéna. I když se nejedná o film z dílny studia Marvel Cinematic Universe (který je svými post kreditovými scénami proslulý), každý díl Pirátů z Karibiku bývá zakončen potitulkovou scénou, která nás má navnadit na další díl. Jelikož o dalším díle Pirátů zatím nikde nebyla ani zmínka, předpokládalo se, že nás žádná závěrečná scéna nečeká, opak byl ale pravdou a níže se dočtete moji teorii, co mohla ona scéna pravděpodobně znamenat.

Pokud jste odešli z kina před koncem titulků (jako zhruba většina diváků), nejspíš vám unikla scéna, kdy se konečně shledají Will s Elizabeth a spí spolu v posteli. Willovi se zdá sen, že tajemná osoba, jejíž kroky velmi připomínají Davyho Jonese, vejde do pokoje a kousek od jejich postele zvedne do vzduchu svoje klepeto, které má místo ruky. Díky stínům, chůzi a onomu klepetu se dá téměř jistě říct, že to skutečně Davy Jones byl, což by jakožto sen nebylo nic zvláštního, ALE! Will se probudí, tajemná osoba je pryč a jemu dochází, že to byl nejspíš jen sen, přivine si k sobě svou milovanou Elizabeth a vše se zdá v pořádku, následující záběr mířící pod postel ale odhaluje několik mušlí, korálů a vodu vedle postele, tudíž to vypadá, že to žádný sen nebyl, nýbrž skutečnost. Co to ale znamená?
O šestém díle sice zatím nebyla řeč, ale producent Jerry Bruckheimer pronesl, že to rozhodně není ani smeteno ze stolu. Jak se zdá, produkce si nechává vrátka otevřená pro další díl a pokud se ho dočkáme, nejspíš to bude právě Davy Jones, kdo se vrátí vyříkat si svoje účty a stane se staronovým záporákem. Jak je to ale možné? Davy Jones zemřel v díle Na konci světa a jelikož už ani Tia Dalma není poblíž, aby ho nějak záhadně přivedla ze záhrobí, bylo otázkou, jak že se vlastně vrátil.

Pokud si vzpomínáte, bylo ve filmu řečeno, že zničením Trojzubce dojde zároveň ke zlomení všech kleteb, které byly proneseny na moři. Nás samozřejmě zajímala především souvislost s Willem, pan Turner ale nebyl jediný, kdo byl na moři zakletý. Stejně tak byl i Davy Jones ve chvíli, kdy umíral, je tedy možné, že zničení Trojzubce ho zbavilo jeho kletby, kterou na něj uvalil Tia Dalma a přivedlo zpátky k životu. Jediný háček je v tom, že v onom „snu“ se Davy ukázal jako stále prokletý muž, zatímco by po zničení Trojzubce měl být člověkem. Nebo se teprve vrátil ze záhrobí a promění se až časem? Že by ty ostatky na zemi byly zbytky z jeho starého já, on se stal člověkem přímo u Willa v pokoji a proto taky hned zmizel? Na to nejspíš dostaneme odpovědi až v dalším díle.

Co myslíte vy?
Článek pro vás připravila Narry

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz