V traileru pro druhou sezónu Westworld se mimo jiné objevil záhadný bílý robot, který postával za Bernardem / Arnoldem. Finále první série bylo završeno povstáním robotů, které otevřelo příběh dalšího osudu Dolores a Muže v černém.

S blížící se premiérou druhé sezóny se dozvídáme více informací o tom, co přijde. Ukázalo se, že můžeme počítat s návratem mnoha postav, i když ne u všech za nejlepších okolností. Podíváme se do minulosti mladého Forda a vzniku Delosu. Stále ovšem nevíme, co je bílý robot zač a jakou roli bude hrát.

Jonathan Nolan se v rozhovoru pro EW zmínil, že onen záhadný robot je znám jako „drone host“. Pokud vám tento název připomíná vojenskou záležitost, nejste daleko od pravdy. Nolan potvrdil, že nám druhá sezóna ukáže víc, než jen pouhou zábavu.

„Drone host jsou součástí tajného projektu, který je v tomto parku ukryt. Park má jiný význam pro své návštěvníky a jiný pro akcionáře. Používali jsme analogii Google – pro spotřebitele je to vyhledávání a e-mail, ale pro společnost to je reklama. Existuje program, kterým se Delos dlouhodobě zabývá. Po událostech první sezóny Bernard v parku objevuje věci, o kterých neměl tušení a naráží na stvoření, kterým je Drone host.“

Jak se Nolan zmínil, většina společností nepůsobí stejným dojmem na veřejnosti, jako v soukromí. S vysoce vyvinutou technologií, kterou Delos oplývá, nemluvě o tom, jaká klientela park navštěvuje, dává smysl, že se společnost nesoustředí pouze na oblast zábavy. Ovšem vzhledem ke škodám, které způsobili roboti po nabrání vědomí, není myšlenka na militantní androidy příliš šťastná.

Druhou sezónu můžete sledovat od 22. dubna na HBO.

Cast of HBO show Westworld

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz