V lednu to bylo již dlouhých jedenačtyřicet let od premiéry divácky oblíbené komedie Vrchní, prchni! Nezapomenutelnou roli získala i Zuzana Fišerová-Svátková, která ztvárnila „zvědavou, vošklivou, brejlatou“ Douchovou.

Představitelka zakřiknuté prodavačky v knihkupectví Zuzana Fišerová-Svátková oslavila v lednu 63. narozeniny, a datum jejího narození je ve spojitosti s již zmíněnou komedií velmi zajímavý. Narodila se totiž 1. ledna 1959, a premiéra filmu Vrchní, prchni! proběhla také 1. ledna, jen o 22 let později. K roli se dostala také náhodou, zařizovala povolení štábu pro natáčení v restauracích a byla povědomá asistentce, která to s ní vyřizovala. Její poslední role byla v roce 1988 a kromě herectví se věnovala i dabingu. Svůj hlas propůjčila postavám ve 23 filmech.

Vyučená úřednice po skončení herecké kariéry navázala na svoji původní profesi. Zkoušela se dokonce dostat na uměleckou školu, ale nebyla pro dostatek talentu přijata. Nyní prodává zájezdy a dovolené v jedné pražské cestovní kanceláři. Má dva dospělé syny a žije v Praze.

Obrýlená Douchová z komedie Vrchní, prchni! Obrýlenou prodavačku a pomocnici v knihkupectví si zahrála Zuzana Fišerová,…

Posted by Milujeme český film on Thursday, June 6, 2019

Komedii Vrchní, prchni! můžete zhlédnout v pátek ve 22:30 a v sobotu 16. dubna od 13:30 na programu ČT1.

Zdroje: csfd.cz, kinotip2.cz

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA