Helena Vitovská je bývalá dětská hvězda, kterou si jistě pamatujete například z filmů Nefňukej, veverko! nebo Kačenka a strašidla. Od natáčení těchto snímků uplynulo již desítky let a herečka se na našich obrazovkách objevuje již pouze při opakování hlavně výše zmíněných filmů. S hereckou kariérou se totiž rozloučila. Co tedy dnes dělá?

Helena Vitovská se narodila 30. července 1982 a letos v létě tak oslavila své 39. narozeniny. Poprvé jsme ji mohli vidět v malé roli ve filmu Zírej, holube! (1987), kde si zahrála jako pětiletá. O rok později již získala hlavní roli Kačenky ve filmech Nefňukej, veverko! a Veverka a kouzelná mušle, kde jí rodiče hráli Veronika Freimanová a Jiří Schmitzer. Menší roli měla ve stejném roce ve snímku Jen ty a já. Po pár letech přišla další hlavní dětská role, a to malé Kačenky, tentokrát v pohádkové komedii Kačenka a strašidla a Kačenka a zase ta strašidla (1992), kde se objevila po boku „strašidel“ Jiřiny Bohdalové, Evy Vejmělkové a Svatopluka Beneše. Jejího otce si zahrál opět Jiří Smitzer. Se stejnojmenným názvem Kačenka a strašidla je z roku 1999 také osmidílný seriál.

Herecké kariéře se Helena Vitovská již nadále nevěnovala a vystudovala dvojjazyčné gymnázium (česko-španělské) a poté šla studovat na Policejní akademii České republiky v Praze. Zde získala titul Mgr. a následně na České zemědělské univerzitě v Praze získala titul Ing. Podle dostupných informací pracuje jako manažerka v realitní společnosti a je svobodná. Její zálibou jsou kartouzské a britské kočky, se kterými jezdí i na chovatelské výstavy a je členkou Specializované organizace chovatelů koček. Žije v zahraničí.

Helena Vítovská – Nefňukej veverko

Posted by So is time.( Tak ide čas.) – Stars on Saturday, February 26, 2011

Zdroje informací: wikipedia.org, fdb.cz, csfd.cz

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA