Walker, Texas Ranger je americký akční televizní seriál premiérově vysílaný v letech 1993 až 2001, který je velmi populární také v Česku. Od 2. září je znovu vysílán každý všední den po obědě na Primě a dle očekávání si své diváky najde i dnes. Hlavní roli člena Texas Rangers, Cordella Walkera, ztvárnil kultovní mistr bojových umění Chuck Norris. Jak se změnili protagonisté legendárního seriálu z roku 1993?

Chuck Norris (80 let) – Cordell Walker

Celým jménem Carlos Ray Norris Jr. se narodil 10. března 1940. Jde o herce převážně akčních filmů, mistra bojových umění a mediální osobnost, která má čerokíjské a irské předky. Jeho jednou z nejznámějších rolí se stal právě Walker, Texas Ranger.

Osmdesátiletý Chuck Norris je zbožným evangelikálem a také politickým konzervativcem. Jeho první role přišla v roce 1968 ve snímku Dům sedmi rozkoší, ale proslavil se až v roce 1972 po boku Bruce Lee ve filmu Cesta draka.

V 70. a 80. letech se stal prototypem akčního hrdiny a mistra bojových umění, zahrál si například ve filmech Nezvěstní v boji (1984), Delta Force (1986), Sám proti teroru (1988) nebo Mistr kickboxu (1992). V letech 1993 až 2001 se divákům představil jako Cordell Walker v seriálu Walker, Texas Ranger.

Poslední film natočil v roce 2012, byl to akční snímek Expendables: Postradatelní 2, kde se objevil po boku dalších akčních hereckých hrdinů jako jsou Sylvester Stallone, Jason Statham, Liam Hemsworth, Dolph Lundgren nebo Jean-Claude Van Damme. Od té doby se již herecky neangažuje.

Od roku 1998 je ženatý s modelkou Genou O’Kelley, má celkem pět dětí. V roce 2010 dostal ocenění Čestný Texas Ranger. Stvořil vlastní bojové umění Chun Kuk Do. Letos v létě natočil video, kde promlouvá k „Sašovi 0%“, čímž naráží na údajně zmanipulované vítězství Lukašenka v prezidentských volbách v Bělorusku.

Embed from Getty Images

Clarence Gilyard (64 let) – James Trivette 

Clarence Darnell Gilyard Jr. je americký herec a vysokoškolský profesor, který se narodil 24. prosince 1955. Známý začal být teprve v letech 1989 až 1993, kdy hrál v seriálu Matlock. V roce 1993 získal roli Jamese Trivetta, parťáka rangera Walkera, kterou ztvárnil až do roku 2001. Účastnil se také natáčení filmu Smrtonosná past, kde si zahrál roli Thea, teroristického počítačového experta.

Jeho rodina pochází původně z New Orleans, vyrůstal však na vojenské základně na Havaji, Texasu a Floridě. Je katolíkem. Má pět děti a od roku 2001 je podruhé ženatý. V současné době působí jako konzultant Komunikačního výboru amerických katolických biskupů a také jako docent na vysoké škole Výtvarných umění v Las Vegas. I nadále se však věnuje herectví, naposledy jsme jej mohli vidět ve filmu The Perfect Race (2019).

Sheree J. Wilson (62 let) – Alex Cahill

Sheree J. Wilson je americkou herečkou, producentkou, podnikatelkou a modelkou. Narodila se 12. prosince 1958. Nejvíce se proslavila jako April Stevens Ewingová v seriálu Dallas a také jako Alex Cahill-Walkerová v seriálu Walker, Texas Ranger. Již od mala vyrůstala na farmě, než se spolu s celou rodinou přestěhovala do Colorada. Svou módní kariéru započala v Denveru.

Její první velké filmové role přišly v roce 1985 a poté účinkovala v seriálu Dallas, který však musela opustit kvůli svému těhotenství. Od roku 2013 se pár let před kamerou neobjevila, ale vloni měla malou roli v romantickém filmu A Mermaid for Christmas. V roce 2018 se podruhé vdala, z prvního manželství má dva syny. V současnosti žije v Los Angeles.

Embed from Getty Images

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz