Konečně jsme se dočkali! Již v pondělí 15.2.2016 si můžete vychutnat pokračování šesté série The Walking Dead. Po přestávce se náš oblíbený seriál vrátí v plné polní a své příznivce nebude nikterak šetřit. Jak tvůrci přislíbili, je devátá epizoda nabitá napětím, emocemi a šokujícími událostmi. Pokud se již nyní nemůžete dočkat premiéry, čtěte dál. Přinášíme Vám nejaktuálnější spoilery.

Osmá epizoda byla obohacena o bonusovou scénu s Darylem, Sashou a Abrahamem, kteří při návratu do Alexandrie potkali skupinu motorkářů. Do tohoto okamžiku se vrací i epizoda devátá. Zatímco si vyměňují názory s vedoucím gangu, jeden z mužů prohledává jejich vůz. Duchapřítomný Daryl svým osobitým stylem získá triumf a zachrání je tak před katastrofou. Pak se ke slovu dostane RPG, díky kterému z motorkářů zbyde jen pár kousků do skládačky. Daryl a spol. nastoupí do vozu a odjíždí do Alexandrie.

Rickova skupina se nadále prodírá skrze stádo chodců. Rick si uvědomí, že jich je příliš a tak se je snaží odlákat pomocí světlice a navrhuje nový plán. Hlavní otázka je, co s Judith. Carl ji předává otci Gabrielovi a ten ji odnáší do bezpečí kostela. (zde mám pocit, že se scéna odehrává před vstupem mezi chodce. Bohužel to z dostupných informací nelze přesně určit.)

Glenn s Enid se snaží zachránit Maggie.

Rick, Michonne, Carl, Jessie, Sam a Ron jdou ruku v ruce napříč stádem. Sam je ochromený strachem a zastaví se. Zoufale volá a prosí Jessie, že to nemůže udělat. Jeho pláč přiláká pár chodců a ti se do něj nevyhnutelně zakousnou. Sam křičí, Jessie je jako paralyzovaná. Jsou napadeni, Jessie stále pevně drží Carlovu ruku. Carlovo zoufalství roste, když se mu nedaří přes veškerou snahu vyprostit. Žádá Ricka o pomoc. Je jasné, že se Jessie již nedá pomoci a tak Rick přesekává její ruku a tím osvobodí Carla. Ron sebere matky zbraň a namíří na Ricka. Carl zpozoruje Ronův záměr a skočí do trajektorie střely. Je zasažen do oka. Ron chce střílet znovu. Michonne ho protne katanou a on umírá. Rick se otočí na Carla. Ten tiše stojí, z oka mu řičí krev a pláče. Šeptne „Tati“ a padne na zem.

Carol se probudí z bezvědomí (o Morganovi žádné spoilery nevyšly). Je rozhodnutá dopadnout vlka a zachránit Denise. To se jí nakonec podaří. Vlka zastřelí a díky její záchraně se může Denise vrátit na ošetřovnu, kam Rick přinese Carla. Okamžitě ho začne ošetřovat.

Rick bezmocně sleduje Carla. Díky nahromaděnému vzteku vběhne mezi chodce a pomocí sekyry je začne zabíjet. Jak jeho počínání zahlédnou ostatní alexandrijští, přidají se k němu. Společně začnou likvidovat stádo, protože to je jediný způsob, jak můžou zvítězit.

CARL

 

Snad Vám naše spoilery alespoň částečně naplnily očekávání z nadcházející epizody a navnadily Vás na její sledování. O své názory a dojmy se můžete podělit do komentářů pod článkem.

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz