První polovina šesté série byla především ve znamení flashbacků. Tvůrci nám ukázali, že se v pouhých dvou dnech může odehrát mnoho zvratů a šokujících událostí. Připomeňme si ty nejdůležitější chvíle. 

„First Time Again“

První epizoda svým provedením zpočátku diváky zmátla. Prolínání času pomocí černobílého obrazu i přes určité rozpaky, splnilo svůj účel. Ohlédnutí za koncem páté sezóny nám připomnělo, že opravdu není radno Ricka vytáčet. A ačkoli to s jeho počínám v Alexandrii vypadalo všelijak, zabití Peta ho opět vyneslo do čela skupiny. Na truchlení ze ztráty blízkých v TWD obvykle není moc času a nyní nevyjímaje.

Minulost nás zavedla do chvíle, kdy se Rick s Morganem vydali pohřbít Peta. Zde zjistili, že se bezpečí Alexandrie odvíjí od zamořeného dolu, který přitahuje chodce z celého okolí. Rickovo bystré oko vyhodnotilo, že je jen otázka času, kdy zátaras povolí a vypustí do světa tisíce chodců. S tímto poselstvím se vrátili zpět do Alexandrie a tak se zrodil plán, který odstartoval tok následujících událostí.

Záměr byl jasný. Odvést chodce směrem od Alexandrie. Vše vycházelo dle plánu. A to i přesto, že se zombie ze své pasti vyprostili dřív, než si všichni mysleli. Skupina se rozdělila na týmy a každý tým měl daný úkol. Zlom nastal v okamžiku, kdy se krajinou roznesl hlasitý tón připomínající sirénu. I přes veškeré snahy se část stáda oddělila a namířila k Alexandrii.

Andrew Lincoln as Rick Grimes, Danai Gurira as Michonne and Lennie James as Morgan Jones - The Walking Dead _ Season 6, Episode 1 - Photo Credit: Gene Page/AMC

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz