Hvězda seriálu The Umbrella Academy či filmů X-Men: Poslední vzdor a Počátek v otevřeném dopise na sociálních sítích oznámil, že se nyní jmenuje Elliot a prohlásil se za transgender, nebo-li že jeho genderová identita není v souladu s pohlavím, které mu bylo určeno při narození. Transgender je také zastřešujícím označením pro osoby, které se neidentifikují výlučně maskulinně či femininně, tj. vymykají se klasickému binárnímu rozdělení muž a žena.

Elliot Page (33) se ještě jako Ellen Page poprvé proslavil ve filmu V pasti z roku 2005, kde hrál teenagera, který podezřívá fotografa z únosu nezletilých dívek a snaží se mu prokázat vinu. V roce 2007 byl Page nominován na Oscara za film Juno, kde hrál středoškoláka, který čelil nechtěnému těhotenství a musel se rozhodnout, co s dítětem.

V posledních letech Page zářil v seriálu The Umbrella Academy od Netflixu, kde hraje Vanyu Hargreevese, nejmocnější z nesourodé partičky sourozenců. Netflix potvrdil třetí sérii, jejíž produkce je v současné chvíli v běhu i navzdory pandemii koronaviru.

Page v úterý 1. prosince zveřejnil na Twitteru a Instagramu otevřený dopis, ve kterém se hrdě světu představuje jako transgender a potvrzuje, že si nyní přeje být titulován jako on/oni, nikoliv ona. V dopise mimo jiné píše: „Miluji, že jsem trans. A miluji, že jsem queer.“

Queer je výraz pro seskupení sexuálních menšin a také popis vznikajícího teoretického modelu, který se vyvinul z lesbických a gay studií, popisující sexuální orientaci, genderové identity nebo genderové vyjádření, které neodpovídá heteronormativní společnosti.

Na jeho oznámení na Instagramu i Twitteru pozitivně reagoval nespočet známých osobností a společností, včetně stanice MTV, samotného Instagramu, Miley Cyrus, Jamese Gunna nebo Netflixu. Všichni vyjadřují podporu a obdivují Elliotovu odvahu.

Page v dopise společně s nadšením ze svého veřejného oznámení vyslovuje také obavy z nenávisti, nemístného vtipkování či násilí vůči jeho osobě. „Všem trans-lidem, kteří se každý den potýkají s obtěžováním, nenávistí, zneužíváním a násilím: Vidím vás, miluji vás a udělám vše pro to, abych tento svět změnil k lepšímu,“ uzavřel své oznámení Page.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz