Letos tomu bude již 30 let od premiéry filmu Kudrnatá holka. Tento film se divákům spojuje především s předvánočním obdobím v dětství a dodnes si jej každý rád v televizi pustí. Jak dnes vypadá Alisan Porter, která ztvárnila malou kudrnatou Sue, a čemu se věnuje, naleznete v článku. 

Alisan Porter se narodila 20. června 1981 ve Worcesteru v Massachusetts v USA. Než zazářila jako malá Sue, objevila se ve filmech Homesick (1988), Rodičovství (1989), Když si na mě vzpomeneš (1990), Miluji tě k smrti (1990) a Stella (1990). V roce 1991 přišla hlavní role v Kudrnaté holce, kde si zahrála po boku Jima Belushiho. Její slibně rozjetá herecká kariéra však poté nabrala zcela jiný směr.

Ve svých třinácti letech se v roce 1994 přestěhovala do Westportu v Connecticutu, kde byla členkou středoškolského divadelního kroužku, Staples Players. O pět let později se zúčastnila konkurzu na Broadwayi. V průběhu tří měsíců ji obsadili do role Urleen v muzikálu Footloose. Na Broadwayi si také zahrála postavu Bebe Benzenheimer v remaku muzikálu A Chorus Line. Je blízkou přítelkyní Adama Lamberta, se kterým si zahrála v muzikálu Desatero příkázání. Několik let se soustředila pouze na divadlo.

Než se však vydala na dráhu herečky, navštěvovala pěvecké soutěže. Prvním krokem v její hudební kariéře byla soutěž Eda McHamona, Star search show. Tu ve svých pěti letech vyhrála a zároveň se stala nejmladší zpěvačkou, která se v této show kdy objevila. Po roce 2000 a několika letech v divadle se rozhodla k muzice vrátit. V roce 2003 založila kapelu The Raz, která se však po roce rozpadla. V roce 2005 Alisan oznámila vznik kapely nové s názvem The Alisan Porter Project.

V roce 2016 se zúčastnila televizní pěvecké soutěže The Voice, kde se jejím koučem stala slavná Christina Aguilera. Postupně se probojovala až do finále, kde ji diváci zvolili vítězkou.

Porter měla jednu dobu problémy s alkoholem, s čímž se sama svěřila na blogu Lil´Mamas. Uvědomila si však, že „tudy cesta nevede“, čtyři roky navštěvovala skupinová sezení a dostala se z toho ven. Také našla svou cestu ve víře k Bohu. V letech 2012 až 2017 byla vdaná za Briana Autenrietha, se kterým chodila třináct let. Mají spolu dvě děti. Dnes se věnuje spíše zpěvu, o čemž svědčí i její osobní citát: „Dělat hudbu je moje poslání“.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Gabi89
Milujem filmy a seriály, ako inak. :) Keď je čas, zahrám si nejakú tú hru. Moja najobľúbenejšia hra je Zaklínač. Tiež si občas zahrám Crasha Bandicoota a Sims. Momentálne si užívam materskú dovolenku. :)