Spousta z nich zvládá před kamerou zlikvidovat padouchy pouze pomocí pěstí, ostrých loktů a rychlých nohou. Vytvořit si zbraň, či vyhodit auto do vzduchu díky základním věcem, co najdou poblíž, a tak by se dalo pokračovat. Některé hvězdy, jako například Arnold Schwarzenegger nebo Sylvester Stallone, se staly synonymem myšlenky tzv. „tvrďáka“. Ale musíme si uvědomit, že herectví je jedna věc a to jak se zachovají ve skutečnosti věc druhá. To stejné platí i v případě, že je herec souzen za svoji postavu i v reálném životě.

Vin Diesel

Jen málokdo nezná Vina Diesela, který si zahrál například ve filmu Riddick, Rychle a zběsile a nyní ve Strážcích galaxie jako hlas Groota. Dokonce i jeho jméno zní jako nějaký akční hrdina z filmu. Takže je překvapivé, když sám o sobě řekl, že i když vypadá jako superhrdina, je ve svém civilním životě obrovským šprtem, geekem chcete-li

Dokonce v jednom rozhovoru přiznal svou lásku ke hře „Dungeons & Dragons“. A není to hra, kterou by hrál jen coby dítě, aktivně ji hraje po celou dobu. Je to přesně to, co dělá, když nehraje nebo se nepřipravuje na roli. Dělá to tak již více než 20 let. Kolik dalších lidí znáte, kteří hrají jednu a tu samou hru již přes 20 let?

Hugh Jackman

Když se Hugh Jackman poprvé objevil v roce 2000 jako Wolverine ve filmu X-Men, fanoušci byli překvapeni jeho přeměnou, byl to dokonalý Wolverine. Od prvního ztvárnění bylo jasné, že bude těžké si v této roli představit někoho jiného. Jackman je jako divoký mutant Wolverine tak dobrý, že dokonce jeho samotného je velmi obtížné si představit v jiné roli.

Když ale nehraje ve filmech, zpívá a tančí na jevišti na Broadwayi. Kolem roku 1990 Jackman začal s muzikály a to mu zůstalo až dodnes. Nejenže získal cenu Tony Awards za své scénické dílo, ale získal i jiná ocenění. Je to taková velká hvězda ve světě muzikálů, stejně jako v akčních filmech. Zkuste tohle říct o Schwarzeneggerovi.

Liam Neeson

Ačkoli se objevoval na stříbrném plátně mnoho let, byla to právě Taken (96 hodin) série, která Liama Neesona vykreslila jako člověka, s nímž si nechcete zahrávat.

Bývalý člen elitních jednotek Liam Neeson jako Bryan Mills má také svoji fóbii. Pokud budete chtít přemoci Neesona, stačí podat žebřík. Podle jeho sdělení je jeho strach z výšek dost intenzivní. „Někdo by se mohl vyděsit při kontaktu s hadem nebo pavoukem. To nemám,“ říká. „Ale postavte mě na židli, abych opravil světlo nebo něco, a pak, boom.“

Samuel L. Jackson

Jen málo herců má na kontě více snímků než Samuel L. Jackson. Tam, kde se Jackson objeví, je prakticky zaručeno, že se bude jednat o velmi kvalitní snímek, protože si umí vybrat opravdu dobré až ikonické postavy, jako je například i Nick Fury. Na obrazovce je Jackson známý svým hrozivým pohledem, který umí udělat tak dobře, že se každý začne cítit nepohodlně.

V reálném životě byl jeden čas také odhodlaným aktivistou v oblasti občanských práv a  velkým hráčem golfu. Ve svých smlouvách s nahrávacími společnostmi má vždy doložku, která mu umožní čas na golf, a to bez ohledu na to, o jaký film se zrovna jedná. A golfistou je opravdu se vším všudy, kárované kalhoty, odpovídající vesty a klobouky, často v pastelových barvách a divokých vzorech.

Steven Seagal

Je jen velmi málo herců, kteří by se mohli pochlubit takovou houževnatostí a skvělou pověstí jako Steven Seagal. Od zpěvu s Panda Bears, přes předstírání, že je policista v televizním pořadu. Někteří jeho bývalí kolegové tvrdí, že Seagal vždy přišel na plac a všem řekl, že tam tomu velí. Jiné historky hovoří o členech kaskadérského štábu, kteří si z něj utahovali, že je trochu tlustý. Seagal pak na kaskadéry zaútočil a bez váhání je nakopal do citlivých míst. Takže to všechno dokazuje, že je opravdu tvrďák. A možná taky ne.

Podle povídaček Hollywoodu Seagal během své kariéry cvičil agenty CIA, bojoval proti Yakuze a byl vyškolen zakladatelem Aikidó – mužem, který ale zemřel v roce 1968, kdy Seagal ještě žil v Kalifornii. Jeden příběh však nejlépe ilustruje, jak je Seagalova „nadnesená“ kariéra tvrďáka většinou jen výplodem pomluv a závisti. Jedná se o příběh Gene Lebella.

Legenda praví, že Lebell byl koordinátorem kaskadérů ve filmu Nemilosrdná spravedlnost (1991). V tomto období už měl Seagal reputaci chlapíka, který vám bez varování nakopal, takže většina lidí se mu prostě vyhýbala. Jednoho dne však Seagal přišel na plac a řekl LeBellovi, kterému v té době bylo 58 let, že je jako mistr Aikida imunní vůči chvatu známém jako kravata. Proč? Kdo ví? Asi jen chlapácké řečičky. LeBell ho ale chňapl a okamžitě složil na zem. A to dokonce tak nešikovně, že Seagal ztratil na několik minut vědomí. LeBell o tomto příběhu odmítá dodnes hovořit.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Profilový obrázek
REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA