Po dlouhé době jsme se konečně dočkali čtvrté série našeho oblíbeného seriálu Z Nation. Celým seriálem nás už od začátku provází Murphy, který měl být lékem pro všechny. Jde o přežití, stejně jako v každé sérii, tentokrát se však zaměříme na Zónu, o které jsme dříve pouze slyšeli. Tady je rekapitulace první epizody s názvem „Warren’s Dream“. (POZOR článek obsahuje SPOILERY!)

„O dva roky později“

Hned na samém začátku vidíme Warrenovou, která se ocitá v jakém si děsivém snu, připomínající peklo. Poté, co se probere, se nachází napojená na přístroji. Můžeme si všimnout, že její vzhled se výrazně změnil. Je vystrašená a úplně sama v cizím prostředí. Trochu ztrácí pojem o tom, co je sen a co skutečnost.

Nakonec se ukáže, že Warrenová není tak úplně sama. Murphy je tu také. Opět se spolu shledávají a Murphy vysvětluje celou situaci o tom, co se vlastně stalo. Zázračné vyléčení a smrt ostatních ze skupiny. Warrenová se dozvídá, že byla dva roky v kómatu. A aby toho nebylo málo, oba se nacházejí v Zóně. Celé se to zdá až příliš neuvěřitelné. Murphy nám všem ukazuje, jak se žije v tomto místě. Podle všeho vakcína s Murphyho krví pomohla k uzdravení. Po vysvětlení všeho co se událo, bere Murphy Warrenovou k našemu Zakladateli Zóny.

Rozhodně nám ale tohle nestačí. Chceme vidět i další naše oblíbené postavy. První pohled mimo Zónu je na našeho „doktora“. Ano, Doc je zpět a vypadá jako bezdomovec i Santa Claus dohromady. Můžeme říct, že se mu daří dobře, protože o dost lépe zlepšil svoji techniku v boji.

Doc utíká před zombiemi a skončí na zemi hned vedle 10K. Na tuhle dvojku jsme se těšili vážně hodně. 10K vezme Doca do jeho domku na stromě, kde bydlí i s Red. Zdá se to vážně komické, obzvlášť, když jim Doc jejich nový „dům“ pochválí, snad jako by ani žádná apokalypsa neprobíhala. Nejsme si z jejich vyprávění tak docela jistí, zda se spolu za ty dva roky viděli nebo ne. Chtělo to možná trochu víc překvapení a přivítání. A proč Doc přišel?

Doc přišel z toho důvodu, aby 10K a Red přesvědčil o novém tábořišti „Newmerica„, bezpečném místě v severní Kanadě. 10K o tom uvažuje, ale jejich místo mu přijde bezpečné dost, Red však začíná souhlasit s Docem. Žádné místo není dlouho v bezpečí.

(Shrnutí pokračuje na druhé straně.)

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz