Ačkoliv se na přelomu tisíciletí stala Amanda Bynes velkou hereckou hvězdou a idolem mnoha náctiletých, dnes je její život spíše noční můrou. 

Amanda Bynes se narodila 3. dubna 1986 v Thousand Oaks v prosluněné Kalifornii. Je nejmladší ze tří sourozenců. Její matka Lynn pracovala jako zubní asistentka či vedoucí kanceláře a otec Rick je zubařem. Vyrůstala ve velmi klidném a milujícím rodinném prostředí. Její otec je katolík irského, litevského a polského původu a matka je židovka s kanadskými, polskými, ruskými a rumunskými předky.

Svůj debut před kamerou zažila v roce 1996 v show stanice Nickelodeon All That, kde její scénky zaujaly nejen dětské publikum, ale také televizní producenty. V roce 1999 dostala svůj vlastní pořad The Amanda Show a v roce 2002 se poprvé objevila ve filmu.

Postupně natočila snímky Velký tlustý lhář (2002), Co ta holka chce (2003), Super náhradník (2006) nebo Královna ročníku (2007). Mezitím rovněž excelovala v seriálu Co mám na tobě ráda (2002-2006).

Embed from Getty Images

Avšak právě ve chvíli, kdy byla její herecká kariéra na vrcholu, začal její strmý pád. V roce 2010 odešla kvůli osobním a zdravotním problémům do „hereckého důchodu“ a v roce 2012 byla dokonce dvakrát zatčena za jízdu pod vlivem a za řízení s pozastaveným řidičským oprávněním. Její život byl plný divokých večírků, alkoholu a drog.

Světová média kvůli jejím častým výstřelkům začala spekulovat, že její činy jsou důsledkem vážné duševní nemoci. V roce 2014 prostřednictvím Twitteru herečka odhalila, že jí byla diagnostikována bipolární porucha a potvrdila spekulace médií. Od té doby se zdálo, že se zdravotně zlepšuje a v roce 2017 řekla, že je „čistá“ a připravená vrátit se k herectví. To se jí však dodnes nepodařilo. Pokračovala v divokém životním stylu, dokonce si nechala potetovat obličej a střídala léčebny pro drogově závislé.

FOTO: Profimedia

Na sklonku loňského roku léčebné zařízení pro drogově závislé opustila prozatím naposledy a ambulantně se léčí s psychickými problémy. V únoru prostřednictvím Instagramu oznámila zásnuby se záhadným neznámým. Bývalá dětská filmová hvězda sdílela na svém profilu fotku prstenu s obřím diamantem, k níž napsala: „Zasnoubená s láskou mého života.“

Amanda Bynes a její snoubenec Paul Michael však po třech týdnech od zasnoubení jejich vztah ukončili. Svatbě zamilovaného páru údajně stálo v cestě mnoho překážek. V březnu herečka veřejně přiznala, že je těhotná. Fotku ultrazvuku poté však z Instagramu smazala, údajně proto, že dítě si nebude moci nechat, protože ji úřady zbavily svéprávnosti.

Později smazala i celý svůj instagramový účet, který před šesti týdny znovu obnovila. Údajně chce již po několikáté začít znovu nejen žít svůj život, ale také získat zpět svéprávnost a svou kariéru. Je však velmi pravděpodobné, že u ní stále přetrvávají vážné duševní problémy, které se střídají se závislostmi.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz